Спільнота криптовалют святкує День Bitcoin Pizza: як відбулася легендарна покупка

  • 22.05.2024 08:15
  • 3 хвилини читання
Спільнота криптовалют святкує День Bitcoin Pizza: як відбулася легендарна покупка

Кожного року 22 травня у Інтернеті відзначається "День Біткоїн Піци". Цей день став символічним для спільноти криптовалют, оскільки продемонстрував, що біткоїни можна використовувати як засіб обміну товарів та послуг.

У цей день 2010 року Ласло Гейніц, розробник програмного забезпечення з Флориди, став історичною постаттю, купивши дві піци за 10 000 біткоїнів. Ця подія вважається першою комерційною транзакцією, здійсненою за допомогою оригінальної криптовалюти.

Запит на придбання піци за допомогою біткоїнів був розміщений Ласло на легендарному форумі BitcoinTalk за п'ять днів до здійснення операції. Протягом наступних декількох днів він не отримав жодної пропозиції, але потім на оголошення відреагував Джеремі Стердівент.

Він виконав вимоги Ласло і отримав свої біткоїни 22 травня. Ураховуючи те, що зараз ціна біткоїна становить близько 70 000 доларів, дві піци Papa John’s коштували б приблизно 700 мільйонів доларів.

14 років тому ці піци коштували лише $41. Вартість біткоїнів, витрачених на ці піци, також відома як індекс біткоїн-піци. Індекс представляє собою вартість 10 000 біткоїнів за поточною ринковою ціною. Дивитися можна тут.

З нагоди Свята Біткойн піци щасливо! 14 років тому чоловік на ім'я Лазло Ханьец заплатив 10 000 біткойнів за 2 піци. Можете уявити, як було б тримати 10 000 BTC сьогодні? Це приблизно 700 мільйонів доларів США за поточним курсом біткойну! Чим б ви зайнялися з 1 ₿?

Не лише піци

У 2019 році Гейніц зібрався дати інтерв'ю журналісту Андерсону Куперу. Під час розмови він визнав, що для нього було б безглуздо розглядати свої біткоїн-інвестиції як втрату, коли він витратив цю криптовалюту лише на дві піцци. Окрім піц, Гейніц також зазначив, що здійснив багато інших покупок за допомогою цієї новітньої технології.

Усього він витратив понад 100 000 BTC на покупку різних товарів за біткоїни. Це означає, що він міг би стати одним із найбільших біткоїн-китів, якби тримав всю суму замість того, щоб здійснювати комерційні транзакції на ранньому етапі розвитку Біткоїна. З іншого боку, Біткоїн не став би популярним платіжним засобом, якби не найдорожча піца, куплена за BTC.

Раніше ми розповідали про те, якою ціною оцінюються активи Сатоші Накамото ─ висновки експертів.

Це може бути цікаво для вас:

  • Хто стоїть за псевдонімом Сатоші Накамото? В мережі поширюється нова теорія про особу, яка створила Біткоїн.
  • Біткоїну виповнилося 15 років: як перша криптовалюта змінила світову економіку.
  • Криптовалютний кит часів Сатоші відновлює свою активність після 14 років: яка кількість BTC у нього є?