Навіть після повноцінного виходу на ринок, криптовалюта не має здатності замінити звичайні гроші, оскільки вона використовується головним чином як інвестиційний інструмент.
Про своє ставлення до ситуації висловила свою думку Міжнародного валютного фонду (МВФ) Крісталіна Георгієва у інтерв’ю Yahoo Finance.
За її висловлюванням, необхідно розрізняти гроші та активи, а криптовалюта належить саме до останньої категорії.
"Вони можуть бути забезпечені й у цьому відношенні безпечніші й менш ризиковані. Або вони можуть не мати забезпечення і, отже, бути більш ризикованою інвестицією. Але це не цілком гроші. Це скоріше схоже на фонд фінансового ринку", - пояснила Георгієва.
Вона зробила таку заяву, оскільки 11 січня Комісія з цінних паперів і бірж США (SEC) схвалила запити на запуск спотових біткоїн-ETF від BlackRock, Bitwise, Grayscale, Hashdex, Valkyrie, BZX, Invesco, VanEck, WisdomTree, Fidelity і Franklin.
Ця подія виявилася поворотним моментом для криптовалютного ринку, який наразі має обсяг, що приближається до 2 трлн доларів. Включення Біткоїна (BTC) як регульованого інвестиційного інструменту, наприклад, такого як спотовий ETF, дозволяє вроздрібним інвесторам отримати доступ до інвестицій у криптоактиви через брокерів-дилерів. Це усуває потребу довіряти нерегульованим криптовалютним біржам.
Але головний представник МВФ висловив пошкодження, щодо того, що Біткоїн в майбутньому зможе перевершити долар за популярністю та використовуваністю.
"Чому долар сьогодні є провідною валютою? Це пояснюється розмірами американської економіки та особливою глибиною ринків капіталу в США", — додала вона.
Нагадаємо, що міжнародна екологічна організація Greenpeace висловила негативне ставлення до рішення SEC про затвердження використання спотових біткоїн-ETF на ринку.
Раніше ми повідомляли, що після схвалення 11 спотових біткоїн-фондів Комісією з цінних паперів та бірж США, найбільші компанії Волл-стріт, зокрема Vanguard і Edward Jones, почали обмежувати інвестиції своїх клієнтів.
Обмеження, що були введені на цей новий спосіб інвестування в криптовалюту, змусили деяких клієнтів переглянути свої погляди на фінансові установи, які використовують цю можливість.
Також ми описували вплив прийняття спотових біткоїн-ETF на криптоіндустрію.
Можливо, ви зацікавлені:
Що означає біткоїн-ETF та чому це так активно обговорюється?
Чи здатні фонди ETF придбати всі біткоїни — погляд аналітиків.
Гонитва традиційної фінансової сфери за біткоїн-ETF може негативно вплинути на саму криптовалюту Біткоїн. Це твердження належить Артуру Хейсу.