Стало відомо, чому ціна на Bitcoin перестала зростати.

  • 01.03.2024 10:16
  • 3 хвилини читання
Стало відомо, чому ціна на Bitcoin перестала зростати.

За останню добу курс біткоїна зменшився на 3% після того, як інвестори компанії Grayscale вивели з біржового фонду майже $600 млн. Інформацію надано Farside Investor.

Щоденний чистий відтік коштів з Grayscale Bitcoin Trust (GBTC) 29 лютого склав $598,9 млн. Це другий за величиною чистий відтік коштів за всю історію фонду. Як результат, курс біткоїна сягнув 24-годинного максимуму в $63 585, а потім знизився приблизно на 3,3%, до незначно менше ніж $61 500.

"Це значна сума", - відзначив високий аналітик Bloomberg з ETF Ерік Балчунас, коментуючи відтік коштів у цей день.

Лише кілька днів минуло після того, як 26 лютого GBTC зафіксував історично низький денний чистий відтік у розмірі $22,4 млн, коли майже було встановлено новий рекорд відтоку.

"Один крок вперед, десять кроків назад", - сказав Балчунас.

Дані про інвестиційні фонди, торгові на громадських біржах.

У середу, 28 лютого, десять американських спотових біткоїн-фондів ETF отримали рекордний чистий приплив у розмірі $673,4 млн, а біткоїн досяг більш ніж дворічного максимуму в $64 000.

Останній відтік коштів з GBTC може покласти крапку на попередніх досягненнях. Повні дані щодо притоку коштів до інших дев'яти ETF наразі недоступні, але дані Farside з 29 лютого вже показують, що біткоїн-ETF компанії Fidelity – один з трьох найбільших фондів за обсягом активів – забезпечив чистий приплив у розмірі всього $44,8 млн, що становить четвертий за величиною приплив протягом дня.

Інші експерти з JPMorgan застерігають, що ціна біткоїна може ще різко впасти після зникнення "єйфорії".

Наразі все більше людей зацікавлені в інвестуванні в криптовалюту, зокрема у біткоїн. Проте варто усвідомлювати, що ралі біткоїна може мати і негативні наслідки. Наприклад, коливання ціни може призвести до великих фінансових втрат та ризиків. Також, інвестування у криптовалюту може викликати інтерес з боку зловмисників, які можуть намагатися вкрасти ваші кошти. Тому перед вкладанням коштів в біткоїн важливо добре обдумати всі ризики та можливі наслідки.

Унаслідок активного росту курсу біткоїна на великій біржі Coinbase 28 лютого сталася серйозна аварія, через яку облікові записи багатьох користувачів стали недоступні.

На біржі пояснили перешкоди "великим припливом трафіку", який перевантажив інфраструктуру торговельної площадки. Раптовий наплив користувачів, які намагаються купити, продати або обміняти біткоїни, завантажив сервери.