Стало відомо, ким з майнерів немає готовності до халвінгу.

  • 26.01.2024 12:45
  • 4 хвилини читання
Стало відомо, ким з майнерів немає готовності до халвінгу.

Одинадцять найбільших публічних майнерів біткоїна можуть стикнутися з прибутковістю, якщо після халвінгу курс біткоїна не зросте. Такий висновок зробили експерти фінансової компанії Cantor Fitzgerald.

Багато майнерів біткоїнів, включаючи Marathon Digital, Riot Platforms та Core Scientific, можуть стикнутися з непростою ситуацією після проведення халвінгу, оскільки витрати, які вони несуть, можуть перевищити їхні прибутки.

Всього в зазначеній зоні ризику опинилися наступні компанії: Riot Platforms, Cipher Mining, Core Scientific, Bitfarms, TeraWulf, Iris Energy, Marathon Digital, Stronghold Digital Mining, Bit Digital, Hut 8 та Argo Blockchain.

Важливо відзначити, що доходи майнерів нерозривно пов'язані з ціною біткоїна. Однак, керівник компанії Luxor, Нік Хансен, зазначає, що компанії часто застосовують стратегії хеджування для мінімізації можливих збитків, що виникають через нестабільність основного цифрового активу.

Компанії Argo Blockchain та Hut 8 потенційно можуть опинитися в зоні ризику, якщо курс BTC не зазнає змін. За поточних обставин витрати на видобуток біткоїна для цих компаній складають $62 276 та $60 360 відповідно. Згідно останнього оновленого звіту компанії Hut 8, який датується 5 січня, обсяг її загальних запасів складає 9195 BTC, що за поточним курсом оцінюється у $377 млн.

Одиницею компаній, які, згідно з аналітиками Cantor, збережуть свою прибутковість після халвінгу при середній ціні біткоїна в $40 000 і відсутності стрімких змін у рівні хешрейтів, є Bitdeer і CleanSpark.

Халвінг і перспективи гірників

Планований халвінг, який відбудеться в квітні, приведе до зменшення винагороди майнерів за видобуток блоків удвічі. Багато експертів ринку вважають, що таке зменшення пропозиції сприятливо вплине на ціну біткоїна у майбутньому, однак це також може призвести до проблем для майнерів з високими витратами на операції. Ситуація стане ще гіршою, якщо ціна біткоїна не досягне рівня, який дозволяє покрити ці витрати.

Ден Розен, заступник директора з деривативів у компанії Luxor, повідомив, що майнери часто використовують різні стратегії для зменшення свого ризику. Зазвичай це означає придбання деривативів, таких як ф'ючерсні контракти на хешрейт та опціони на BTC, з метою згладжування можливої нестабільності.

Як повідомляють інші експерти

За думкою аналітиків з компанії CoinShares, найвигідніші перспективи з протистояння викликам після халвінгу мають компанії Riot, TeraWulf і CleanSpark.

У компанії зазначають, що хоча більшість майнерів підвищують ефективність своїх гірничих ферм, пряма структура витрат не покращується, оскільки їм "доведеться збільшити споживання потужності та енергії, щоб видобути таку ж кількість біткоїнів".