Став відомий той факт, на що мешканці Сальвадору використовують свої біткоіни (BTC).

  • 18.01.2024 09:01
  • 2 хвилини читання
Став відомий той факт, на що мешканці Сальвадору використовують свої біткоіни (BTC).

Про використання біткоїна у повсякденному житті 12% місцевого населення Сальвадору свідчить проведене дослідження Центральноамериканського університету імені Хосе Сімеона Каньяса, повідомляє Cointelegraph.

З серед сальвадорців, які користуються BTC, майже половина купувала за допомогою біткоїна від одного до трьох разів (49,7%), а 20% використовували його 10 і більше разів. Основними категоріями витрат у BTC виявилися продукти основного споживання (22,9%) та супермаркети (20,9%), на другому місці були ветеринарні клініки (15%).

Кількість тих, хто вважає, що життя їхньої сім'ї поліпшилося за останній рік після того, як біткоїн став законним платіжним засобом, зросла з 3% у 2022 році до 6,8% у 2023 році. Більш ніж третина опитаних (34,3%) вважають, що загальна економічна ситуація в країні покращилася у 2023 році, особливо завдяки зниженню рівня злочинності (24,3%). Тільки 0,5% сальвадорців вважають, що біткоїн має прямий вплив на поліпшення економіки.

В грудні 2023 року було проведено дослідження, в якому взяли участь 1280 респондентів, які були опитані у власних домівках.

Якою часткою населення володіє Біткоіном (BTC)?

Згідно інформації від сервісу CoinGecko, незважаючи на старання влади Сальвадору щодо пропаганди біткоїна в країні, місцеве населення відкладає масове прийняття BTC.

Сальвадор стала першою країною в світі, де Біткоїн став законним засобом платежу. Хоча відносний відсоток населення, яке володіє Біткоїном, є досить невеликим, з усього населення 6,36 млн осіб (приблизно 1,72%) володіють ним близько 109 175 осіб.

Отримання громадянства за допомогою біткоїна

Щоб поповнити державну казну, законодавчі органи Сальвадору затвердили міграційний закон, що надає прискорену процедуру отримання громадянства іноземцям, які роблять пожертвування в біткоїнах на державні програми соціального та економічного розвитку.