Стратум-протокол було оновлено для майнерів.

  • 22.03.2024 12:00
  • 3 хвилини читання
Стратум-протокол було оновлено для майнерів.

Команда Stratum Reference Implementation (SRI) представила нову версію протоколу SRI 1.0.0, яка готова для випробувань та інтеграції з майнінговим обладнанням. Про це повідомляє Bitcoin Magazine.

Реліз дозволяє майнерам, які використовують прошивку SV1 або SV2, підключатися напряму до пулу SV2 або через проксі-транслятор. Майнери можуть створювати шаблони блоків за допомогою локально розташованого Клієнта Об'яви про Роботу та виправленої версії Вузла Bitcoin Core, що дозволяє їм надсилати свої шаблони на Сервер Об'яви про Роботу, який керується Pулем SV2.

Нещодавно впроваджена функція резервного копіювання пулу дозволяє гірникам підтримувати активність видобутку через автоматичне перемикання на інші пули, якщо обраний пул відхиляє їхні шаблони. Цей механізм служить значним стимулом для пулів, щоб діяти на користь гірників, забезпечуючи безпеку їхньої хеш-потужності та конкурентоспроможність.

Зручна настройка пула SRI та подальше вдосконалення роблять його привабливим варіантом для майнерів і пулів, які прагнуть спростити процес видобутку.

Stratum - це протокол, який використовується для розподілу робочої сили у майнінгу криптовалют.

Протокол Stratum - це засіб комунікації, який використовується у майнінгу біткоїна для оптимізації обміну даними між майнінговим обладнанням і пулом. Цей протокол був створений для покращення ефективності та зменшення мережевих затримок порівняно з попереднім методом HTTP GET/POST.

Протокол Stratum сприяє зменшенню надлишкових даних і затримок у мережі, поліпшуючи час відповіді та ефективність майнінгу. Цей протокол дозволяє майнінговим пулам передавати інформацію про нові блоки майнерам практично миттєво, що є дуже важливим для збільшення шансів успішного знаходження наступного блоку. Крім того, Stratum забезпечує функції безпеки та аутентифікації, що гарантує надійність і безпеку процесу майнінгу.

Майнінговий басейн Stratum V2

У листопаді 2023 року компанія DEMAND, що займається видобутком біткоїнів, запустила інноваційний майнінговий пул для соло-майнерів Stratum V2. Цей протокол містить набір інструментів, які не лише підвищують можливості майнінгу, а й сприяють розвитку децентралізованої майнінгової індустрії.