Суд Чорногорії відмінив видачу До Квона

  • 09.02.2024 08:31
  • 3 хвилини читання
Суд Чорногорії відмінив видачу До Квона

Апеляційний суд Чорногорії 7 лютого відмінив рішення про екстрадицію колишнього керівника компанії Terraform Labs До Квона, задовольнивши скаргу захисної сторони та повернувши справу на повторний розгляд. Про це інформується на сайті суду.

Суд ухвалив відповідне рішення після виявлення низки порушень під час прийняття попередніми інстанціями рішень щодо екстрадиції до США чи Південної Кореї. Згідно з документом, виявлені проблеми включають незрозумілі причини таких рішень.

Більше того, рішення щодо екстрадиції вирішує суд, а не міністр юстиції, як було встановлено раніше. Крім цього, влада не врахувала правила подання клопотань від уповноважених органів Південної Кореї та США при винесенні вироку.

В результаті цього справу відправили на повторний розгляд до суду першої інстанції.

Звинувачення, що стосуються До Квона,

Засновник компанії Terraform Labs До Квон зіткнувся з рядом обвинувачень після краху його проєкту Terra (LUNA) та стейблкоїна TerraUSD (UST) в травні 2022 року. Обвинувачення включають шахрайство, ринкове маніпулювання та порушення фінансових нормативів. Ключовим моментом скандалу є те, що зниження вартості цих цифрових активів призвело до втрат мільярдів доларів для інвесторів по всьому світу.

Влада різних країн, зокрема Південної Кореї та Сполучених Штатів, почала проведення розслідування щодо До Квона та його компанії, з'ясовуючи обставини, які спричинили фінансовий крах проекту, і встановлюючи, чи було порушено закони, що регулюють ринки криптовалют.

Рішення Комісії з цінних паперів і бірж (SEC)

У січні цього року Комісія з цінних паперів і бірж США (SEC) погодила відкласти цивільний процес проти компанії Terraform Labs та її співзасновника До Квона. На підставі заяви адвоката Квона про його побажання бути присутнім на процесі, згоду на екстрадицію з Чорногорії та можливе прибуття до США до середини березня, вирішено відкласти судовий процес до 29 січня.