Комісія з цінних паперів і бірж США (SEC) згодилася відкласти цивільний процес проти компанії Terraform Labs та її співзасновника До Квона, якого звинувачують у шахрайстві з криптовалютою на суму $40 млрд. Про це повідомляє Reuters.
У зверненні, поданому у понеділок до федерального суду Мангеттена, Комісія з цінних паперів та бірж (SEC) повідомила, що "скромне" відкладення судового процесу, яке відбулося 29 січня, було обумовлено заявою адвоката Квона, що його підзахисний бажає бути присутнім на засіданні суду, згоден з екстрадицією з Чорногорії та може прибути до США до середини березня.
Комісія з цінних паперів та бірж (КЦПБ) також висловила свою протистояння щодо проведення окремого розгляду справи Terraform і Квона. Вона заявила, що ці справи майже не відрізняються одна від одної, і таким чином, два окремі судові процеси неприйнятні, оскільки це створить непотрібні труднощі для інформаторів та звичайних дрібних інвесторів, які доведеться давати показання на двох судових засіданнях.
Комісія з цінних паперів і бірж (SEC) планує призначити дату засідання суду на 15 квітня з метою уникнення конфліктів у графіку.
Адвокат Квона вимагав відкладення щонайменше до 18 березня, а в понеділок заявив, що не буде просити подальших перенесень розгляду справи, навіть якщо Квон не зможе бути присутнім на засіданні в нову дату.
Звинувачення, що висунуто проти До Квона.
Співзасновника Terraform Labs До Квона звинуватили у шахрайстві та порушенні закону про ринки капіталу в Південній Кореї. Після того, як владі не вдалося знайти його, його оголошено у міжнародний розшук. Крім того, його південнокорейський паспорт було анульовано.
Компанії Квона та Terraform Labs також звинувачуються у шахрайстві з криптовалютами, що призвело до збитків у мільярди доларів через продаж неурегульованих цифрових активів. Комісія з цінних паперів і фондового ринку (SEC) повідомила, що ймовірне шахрайство відбувалося протягом періоду з квітня 2018 року по травень 2022 року.
У кінці березня 2023 року в аеропорту столиці Чорногорії було затримано Квона, коли він намагався вилетіти з країни до Дубаю за допомогою підроблених документів. 19 червня суд засудив Кваона до чотирьох місяців ув'язнення, оголошуючи його винним у підробленні документів.
Екстрадиція – це процес передачі підозрюваного або засудженого особи з однієї країни до іншої для проведення судового розгляду чи виконання покарання. Вона здійснюється на підставі міжнародних договорів або на основі принципів взаємності та співробітництва між країнами. При екстрадиції, зазвичай, враховуються кілька важливих критеріїв. Перш за все, потрібно встановити, чи злочин, яким підозрюється особа, є злочином в обох країнах. Також з'ясовують, чи існує достатньої кількості доказів, що підтверджують вину підозрюваного або засудженого. Крім того, розглядаються питання про порушення прав людини та можливу політичну мотивацію у справі. Процедура екстрадиції може бути складною та тривати деякий час. Вона включає в себе розслідування з боку компетентних органів країни, з якої особа екстрадується, та розгляд справи в суді. У процесі розгляду справи суд враховує всі обставини, що є важливими для прийняття рішення щодо екстрадиції. Екстрадиція є значущим інструментом співробітництва між державами у боротьбі зі злочинністю. Вона дозволяє забезпечити справедливе розглядання кримінальних справ та виконання покарання за вчинені злочини. Однак, шлях до екстрадиції може бути складним та вимагати вирішення багатьох правових та політичних питань.
Згідно зрішенням суду, Квон залишатиметься під «екстрадиційним арештом» протягом шести місяців, поки розглядається запит Південної Кореї.
Апеляційний суд Чорногорії скасував рішення про екстрадицію До Квона, співзасновника компанії-банкрута Terraform Labs.