Сутність добування криптовалюти стала менш складною.

  • 22.01.2024 08:36
  • 3 хвилини читання
Сутність добування криптовалюти стала менш складною.

Індекс складності майнінгу після недавнього перерахунку, що відбувся у суботу, 20 листопада, зменшився на 3,9%, до 70,34 Т, згідно з даними сервісу BTC.com.

Середня швидкість обчислення хешрейту становить 503,22 екзахешів на секунду. Інтервал між створенням блоків складає близько 10 хвилин 25 секунд.

Актуальна інформація про складність видобутку. Джерело: BTC.com.

Під час останнього перерахунку, що відбувся 6 січня, складність досягла значення 73,2 T (+1,65%). Середній хешрейт становив 523,83 EH/s, а для видобуття одного блоку знадобилося 9 хвилин 50 секунд.

Чому складність майнінгу зменшується?

Складність майнінгу Біткоїна є механізмом саморегулювання, який має на меті забезпечити постійність часу, необхідного для генерації нового блоку, приблизно 10 хвилин. Зниження складності майнінгу звичайно відбувається відповідно до зменшення загальної обчислювальної потужності (хешрейту) мережі.

Це може мати наслідком низку факторів: економічних (зниження цін на біткоїн зменшує прибутковість майнінгу), технічних (наприклад, поломка обладнання) або регуляторних (наприклад, законодавчі заборони або обмеження на майнінг у деяких країнах). Згідно з останніми новинами, причиною падіння хешрейту Біткоїна стали несподівані заморозки в Техасі. Це спричинило зниження показника на 34%. Варто зазначити, що в цьому штаті працюють багато майнінгових компаній, зокрема Marathon Digital, Riot Platforms, Bitdeer та Core Scientific.

Коли майнери виходять з мережі та хешрейт зменшується, мережа автоматично знижує складність, щоб забезпечити сталий час генерації блоків. Це забезпечує стабільність і безпеку мережі Біткоїна, навіть при зміні кількості учасників у процесі майнінгу.

Хешпраїм Біткоїна

Протягом минулого 2023 року хешрейт Біткоїна зросла на 71%, з $59,42 PH/день до $101,78 PH/день.

На початку 2023 року цей показник знаходився на мінімумі, і більшість показників вказувала на те, що протягом року він може знижуватися або залишатися на попередньому рівні. Проте, разом з біткоїном хешпрайс виявився вищим, ніж очікувала ринкова ситуація.