Швидкість гешування Біткоїна зменшилась на третину через негоду в Техасі.

  • 18.01.2024 15:45
  • 3 хвилини читання
Швидкість гешування Біткоїна зменшилась на третину через негоду в Техасі.

Неочікуване замороження в Техасі призвело до зниження хешрейту Біткоїна на 34%. Вказана причина полягає в тому, що деякі майнери були змушені припинити свою роботу через перевантаження енергосистеми штату. Про це повідомлено на Cointelegraph.

З 14 січня температура в багатьох районах Техасу знизилася нижче нуля вперше з моменту сильного крижаного шторму в лютому 2023 року. Згідно з даними YCharts, загальний хешрейт мережі Біткоїна зменшився з 629 EH/s 11 січня до 415 EH/s 15 січня – що становить 34% спаду. Однак 16 січня хешрейт знову зросла до понад 454 EH/s, оскільки температура в Остіні протягом дня ненадовго піднялася вище нуля.

У штаті Техас діють багато компаній, що займаються майнінгом, серед яких Marathon Digital, Riot Platforms, Bitdeer та Core Scientific.

Марафон, так само як і інші гірники біткоїнів, зменшував роботу, щоб підтримати електромережу Техасу та мешканців штату, які страждають від холоду. Саме так і повинна працювати система. Гірники служать базовим навантаженням, що відключається в екстремальних погодних умовах, зробивши енергію більш доступною та дешевшою для тих, хто її потребує», - сказав віцепрезидент з корпоративних комунікацій Marathon Digital Чарлі Шумахер.

Видобуток криптовалюти в Техасі

У штаті Техас, який славиться своїми екстремальними погодними умовами, компанії, що займаються майнінгом біткоїна, використовують унікальні стратегії, щоб працювати ефективно як в умовах літньої спеки, так і в зимових холодах.

Компанії активно беруть участь у програмах "Відгук на попит" (Demand Response), під час яких тимчасово припиняють роботу свого обладнання в періоди пікового навантаження на енергосистему. Ця ініціатива допомагає забезпечити стабільність електромережі та уникнути перебоїв у електропостачанні.

Ці заходи покращують не тільки надійність та ефективність роботи компаній, що займаються видобутком мінералів, але й сприяють підтримці стабільності місцевих енергетичних систем навіть в екстремальних погодних умовах.

Плани Hut 8 на розвиток в Техасі

Відповідно до даних компанії Foundry, в Техасі знаходиться приблизно 29% усього хешрейту Біткоїна у Сполучених Штатах Америки. Багато майнінгових компаній з Китаю переїжджають до цього штату через початок репресій проти майнерів у Китаї. Майнери також переїжджають сюди з інших регіонів, включаючи канадську компанію Hut 8, яка уклала тимчасову угоду щодо створення нового майнінгового центру в місті Седарвейл, штат Техас, в рамках банкрутства Celsius Network.