Швидкість обробки гешів у мережі Біткоїна почала зменшуватись.

  • 14.05.2024 13:45
  • 2 хвилини читання
Швидкість обробки гешів у мережі Біткоїна почала зменшуватись.

Швидкість хешрейту Біткоїна зменшується, оскільки компанії, які займаються майнінгом, вимикають нерентабельне обладнання після проведення четвертого халвінгу. Інформацію про це надала платформа Blockchain.com.

10 травня потужність обчислень у мережі Біткоїна знизилася до більш ніж двомісячного мінімуму на рівні 575 EH/s, але потім трохи відновилася до поточних 586 EH/s.

Як змінювався швидкість гашення протягом року. Джерело: Blockchain.com.

Експерти мають свою власну думку.

За словами керівника відділу досліджень компанії CoinShares Джеймса Баттерфілла, тимчасове зменшення було передбачено в звіті компанії від 19 квітня, де також прогнозується зростання хешрейту протягом наступного року.

Наша модель передбачає зростання хешрейту до 700 EH/s до 2025 року, хоча після халвінгу він може знизитися на 10%, оскільки майнери вимкнуть неприбуткові ASIC, - підкреслив представник CoinShares.

Назар Хан, співзасновник та головний операційний директор TeraWulf, зауважив, що внаслідок халвінгу у 2024 році під загрозою опиняться лише менші майнінгові компанії з менш енергоефективним обладнанням.

Якщо у вас компанія, яка має багато машин, але не є прибутковою, це буде важко. Але якщо ваш бізнес має якісну інфраструктуру, яка може постачати доступну електроенергію, то це справжнє багатство, - заявив Хан.

Що чекає на майнінгові компанії

Аналітики передбачають, що через різке зниження доходів майнери скоро почнуть продавати свої запаси біткоїнів. Така ситуація може мати серйозний вплив на ринок, особливо в умовах низької ліквідності, і, в кінцевому підсумку, може призвести до стрімкого коливання курсу.