Швидкість видобутку Біткоїна досягла нового історичного піку.

  • 04.04.2024 14:00
  • 2 хвилини читання
Швидкість видобутку Біткоїна досягла нового історичного піку.

Гірничі компанії розпочали використовувати своє старе обладнання, що призвело до рекордного зростання хешрейту в умовах зростання курсу біткоїна. Цю інформацію містить звіт компанії Digital Mining Solutions.

"Поліпшення умов на ринку спонукало гірників до відновлення роботи застарілого обладнання, яке раніше було неефективним", - повідомив засновник компанії Digital Mining Solutions Ніко Смід.

За його словами, з початку 2024 року хешрейт збільшився на 14,7%. Його найвища позначка досягла 631 EH/s за семиденною ковзною середньою 11 березня – трохи менше, ніж через тиждень після того, як біткоїн перевищив свій попередній історичний максимум у $68 990. За даними сервісу CoinGecko, 14 березня біткоїн встановив новий історичний максимум – $73 738.

Дані про швидкість вироблення хешів. Джерело: Цифрові рішення для видобутку криптовалюти.

Смід зауважив, що прибутки майнерів досягли нового історичного максимуму 10 березня, незважаючи на постійне зниження комісії за транзакції з початку цього місяця.

"Навіть якщо це вигідна для приватних осіб, які хочуть відправляти швидкі транзакції, це менш вигідний варіант для майнерів, які звикли до високих комісій за транзакції протягом останніх кількох місяців", - заявив Сміт.

Індекс складності майнінгу

Після перерахунку складності майнінгу, що відбувся 28 березня, показник трохи знизився на 0,98% до 83,13 T. Попередній показник 83,95 T - це історичний максимум.

У середньому хешрейт склав 594,93 EH/s. Для знаходження нового блоку необхідно близько 10 хвилин і 6 секунд.

Зафіксовано надзвичайно високі прибутки.

У березні доходи майнінгових компаній досягли $2 млрд, що є новим історичним рекордом. З цієї суми близько $85 млн склали комісії за транзакції, а $1,93 млрд було отримано як винагорода за видобуті блоки. Foundry, американський майнінговий пул, очолив список за кількістю видобутих блоків.