Tesla зазнала збитків у розмірі 300 млн доларів через поспішний продаж біткоїнів.

  • 29.01.2024 13:01
  • 3 хвилини читання
Tesla зазнала збитків у розмірі 300 млн доларів через поспішний продаж біткоїнів.

За даними Cointelegraph, у другому кварталі 2022 року компанія Tesla, яка є виробником електрокарів, продала 75% свого запасу криптовалюти BTC. Це призвело до збитків компанії, оцінених більш ніж у $300 млн.

Вперше Тесла вступила на ринок біткоїна у лютому 2021 року, зробивши значну інвестицію у розмірі 1,5 млрд доларів. Вони придбали BTC за ціну 36 000 доларів за монету. Також варто відмітити, що після першого звіту про баланс BTC 8 лютого 2021 року, ціна акцій Тесла знизилася приблизно на 40% у порівнянні з біткоїном.

Але у березні 2021 року Tesla несподівано реалізувала близько 10% свого активу. Потім у другому кварталі 2022 року компанія здійснила продаж приблизно 75% свого запасу біткоїнів. За словами генерального директора Tesla Ілона Маска, ці операції були проведені з метою продемонструвати ліквідність біткоїна і зміцнити фінансовий баланс Tesla у непередбачуваних фінансових періодах.

Якщо б Tesla зберегла всі свої інвестиції у біткоїн, компанія могла б отримати гіпотетичний прибуток близько $300 млн, враховуючи, що поточна вартість біткоїна перевищує $42 000.

Погляди Маска на Біткоїн

Ілон Маск має суперечливу позицію щодо Біткоїна. З одного боку, він визнає потенціал цього основного цифрового активу і вклав в нього значну суму грошей. Його компанія Tesla навіть тимчасово приймала BTC як оплату за автомобілі. Однак, одночасно Маск відкрито висловив своє стурбоване ставлення до впливу майнінгу на екологію.

Тепер Маск, який розробляє плани щодо створення колонії на Марсі до 2050 року, підтримує використання біткоїну як валюти поселенцями.

Остання фінансова стійкість Tesla

Згідно з фінансовою звітністю виробника електрокарів Tesla за четвертий квартал 2023 року, компанія не здійснила жодної продажі біткоїнів зі своїх запасів.

Tesla має цифрові активи на суму 184 мільйони доларів. Останні квартальні показники свідчать про те, що з другого кварталу 2022 року компанія не здійснювала купівлю або продаж біткоїнів.