Трейдери біткоїн втратили $1 млрд за добу.

  • 06.03.2024 11:46
  • 2 хвилини читання
Трейдери біткоїн втратили $1 млрд за добу.

Трейдери, які використовують опціони та ф'ючерси для отримання прибутку від торгівлі біткоїном, втратили $1 млрд після того, як 5 березня курс BTC знизився більш ніж на 14% з нового історичного максимуму в $69 200. Відповідну інформацію надав аналітичний сервіс Santiment.

Після досягнення історичного максимуму напередодні, загальний відкритий інтерес до біткоїна на біржах значно знизився. Протягом кількох годин відкритий інтерес до BTC впав на $1,46 млрд (-12%).

Чого очікували трейдери?

5 березня ціна біткоїна на короткий час знову піднялася до нового історичного максимуму трохи вище за $69 200, що є трохи більше, ніж попередній пік у $69 044, який був зафіксований у листопаді 2021 року.

За думкою аналітиків, більшість спекуляцій з ціною біткоїна походила від трейдерів, які укладали угоди на підйом очікуючи, що криптовалюта перевершить свій попередній історичний максимум і залишиться вище рівня $70 000.

Одночасно менша частина спекуляцій виникла через закриття коротких позицій, коли біткоїн тимчасово досяг нового історичного максимуму.

Фахівці також розглядають стрімке зниження відкритого інтересу як ознаку того, що "спекулятивний надлишок" був тимчасово вилучений з ринків.

Під відкритим інтересом розуміється загальна кількість активних позицій, відкритих трейдерами за допомогою деривативних контрактів. Кожен раз, коли трейдер відкриває нову позицію за ф'ючерсним або опціонним контрактом, це призводить до збільшення загального відкритого інтересу. А коли трейдер закриває свою існуючу позицію, це призводить до його зменшення.

Що сталося з курсом?

У п'ятницю, 5 березня, в другій половині дня курс біткоїна на централізованій біржі Coinbase перевищив $69 000. Проте велика кількість ордерів на продаж спричинила коригування вартості цього цифрового активу. На інших біржах ціна біткоїна лише торкнулася позначки у $69 000 і покищо не перевищила її.