Трейдери зазнали збитків на суму $150 мільйонів через відсутність довіри до біткоїна.

  • 27.02.2024 11:01
  • 3 хвилини читання
Трейдери зазнали збитків на суму $150 мільйонів через відсутність довіри до біткоїна.

Підйом курсу біткоїна до $56 000 призвів до закриття ведмежих позицій на біржах на суму близько $150 млн протягом останньої доби. Про це повідомляє CoinDesk.

Експерти вважають, що зростання курсу пов'язане з початком нового взлетарівного ринку, спричиненого різними факторами, такими як халвінг та запуск спотових ETF. Ціна біткоїна скакнула на 10%, показавши найбільший щоденний ріст з жовтня.

Розміри ліквідацій на найбільших біржах. Джерело: CoinGlass.

Збільшення обсягів торгів спотових біткоїн-ETF та купівля монет інституційними інвесторами сприяло зростанню курсу. Останніми тижнями також спостерігається зменшення відтоку капіталу з фонду Grayscale.

Ліквідація позицій трейдерів - це процес закриття відкритих угод на фінансовому ринку. При цьому трейдер продавця або покупця спонукається закрити свою позицію згідно з умовами угоди. Цей процес може відбуватися автоматично, якщо це передбачено умовами контракту, або за інтервенцією брокера, якщо трейдер не виконав умови угоди.

Прибирання коротких позицій відбувається, коли трейдери, які відкрили короткі позиції на ринку, змушені закрити їх через недостатність коштів для утримання угод з кредитним плечем. Коли трейдер відкриває коротку позицію на активі, він робить ставку на те, що ціна на нього піде вниз.

Проте, якщо ціна починає зростати проти позиції трейдера, він може стикнутися з маржин-коллом від біржі. У випадку недостатньої суми коштів на рахунку, біржа примусово закриє позицію трейдера. Це часто трапляється під час різких цінових коливань, особливо під час нового ралі біткоїна.

Тривалі процеси припинення діяльності

У середині cічня трейдери зіткнулися з великими втратами у розмірі $83 млн через "продаж на новинах" після отримання офіційних заявок на спотові біткоїн-ETF. Незважаючи на стрімку, але короткочасну корекцію, курс BTC знову різко піднявся завдяки зростанню попиту від інституційних інвесторів.