У Бразилії починають торгувати ф'ючерсами на біткоїн.

  • 29.03.2024 11:31
  • 3 хвилини читання
У Бразилії починають торгувати ф'ючерсами на біткоїн.

Бразильська фондова біржа B3 отримала дозвіл від регулятора цінних паперів країни на запуск ф'ючерсів на біткоїн. Про це повідомляє агентство Reuters.

Передбачається, що торги новим біткоїн-продуктом почнуться 17 квітня, але представники В3 підкреслюють, що офіційна дата запуску може бути змінена.

У заяві компанії також підкреслюється, що ф'ючерси на біткоїн будуть пов'язані з Nasdaq Bitcoin Reference Price, а вартість кожного контракту складатиме 10% від ціни біткоїна в бразильських реалах.

Керівник відділу своп-курсів та валютних продуктів B3, Феліппе Гонкальвес, зазначив, що цей запуск задовольняє попит на дериватив, який дозволяє хеджувати коливання ціни біткоїна або непрямо інвестувати в цей актив.

Він зазначив, що ф'ючерсний контракт буде мати фінансове розрахування, без фізичної поставки біткоїна.

Біткоїн-ф'ючерс - це контракт, який зобов'язує покупця продати або продавця купити біткоїни за певною ціною у майбутньому. Основна ідея біткоїн-ф'ючерсів полягає в тому, щоб захистити себе від коливань ціни біткоїна, а також отримати можливість заробляти на зміні ціни криптовалюти.

Ф'ючерси на біткоїн - це угоди, які стандартизовані та торгуються на регульованих біржах. Вони зобов'язують покупця придбати, а продавця - продати біткоїн за наперед визначеною ціною на певну дату у майбутньому.

Ці фінансові інструменти дозволяють інвесторам у галузі криптовалют спекулювати на змінах ціни біткоїна, не маючи при цьому прямого доступу до самого активу. Ф'ючерси на біткоїн надають можливість зменшення ризиків, дозволяючи власникам криптовалют захистити себе від волатильності цього активу.

Вони також відкривають ринок біткоїна для ширшого кола інституціональних інвесторів, які можуть бути зацікавлені в ньому, але підпорядковуються строгим інвестиційним обмеженням або віддають перевагу більш традиційним фінансовим інструментам. Ф'ючерси на біткоїн виступають мостом, що співіснує ринок цифрових активів із традиційними фінансовими системами, і грають важливу роль у включенні біткоїна в ширший фінансовий ландшафт.

Регулювання в Бразилії

29 листопада бразильський парламент ухвалив нові правила щодо прибуткового податку, згідно з якими мешканці країни повинні сплачувати до 15% податку з прибутку, отриманого від операцій з біткоїнами та криптовалютами, які зберігаються на біржах за межами країни.

Уряд планує зібрати 20,3 млрд бразильських реалів ($4 млрд) у 2024 році за допомогою нових податків.