У британській владі виявили гаманець з 61 000 BTC.

  • 05.03.2024 14:32
  • 3 хвилини читання
У британській владі виявили гаманець з 61 000 BTC.

За даними аналітиків платформи Arkham Intelligence, на біткоїн-адресі, пов'язаній з урядом Великої Британії, знаходиться 61 245 BTC, що зараз оцінюється приблизно в $4,1 млрд за поточним курсом.

За даними фахівців, у 2018 році британська влада конфіскувала понад 61 000 BTC у двох громадян Китаю, один із яких (Чжимін Цянь) був звинувачений у махінаціях з інвестиціями.

Arkham стверджує, що Цянь придбав біткоїни за кошти, які він отримав в результаті шахрайства з інвестиціями, яке було здійснене в Китаї з 2014 по 2017 рік, і ймовірно ховається від китайської влади.

Аналітики уточнили, що уряд отримав доступ до вилучених біткоїнів тільки в липні 2021 року. Тепер користувачі платформи можуть переглянути баланс та історію транзакцій цієї адреси.

Поліція вказує на зв'язок потоків коштів у блокчейні в липні 2021 року. Ці платежі були спрямовані на адресу, пов'язану з урядом Великої Британії, повідомляє Arkham.

Біткоін знаходиться на балансі уряду США.

Аналітики компанії Arkham також активно відслідковують рух біткоїн-активів, які знаходяться в урядовому зберіганні Сполучених Штатів. Недавно, 28 лютого, американська влада провела кілька транзакцій з переміщення біткоїнів, які були конфісковані в рамках справи про злам біржі Bitfinex, на суму $922 млн. Перекази були здійснені урядом США у той же день, коли біткоїн вперше за два роки перевалив позначку в $60 000.

Слід відзначити, що уряд США отримує біткоїни переважно за рахунок конфіскації активів у рамках правоохоронних операцій та судових процесів, пов'язаних із злочинною діяльністю, зокрема наркоторгівлею, шахрайством та іншими злочинами в кіберпросторі та фінансовій сфері. Після конфіскації ці активи можуть бути продані на аукціонах, організованих різними установами, такими як Служба маршалів США. Гроші, отримані від продажу конфіскованих активів, зазвичай спрямовуються на покриття судових витрат, підтримку правоохоронних ініціатив та іноді компенсацію жертвам злочинів.

Скільки криптовалют має уряд України?

На офіційних біткоїн-адресах Кабінету Міністрів України накопичилася сума в 46 351 BTC.

З такими показниками Україна займає четверте місце, після того як стало відомо про запаси біткоїнів у Великобританії. Лідером за цим показником є уряд США, який контролює близько 215 тисяч BTC.