У Фінляндії планують обігрівати будинки за допомогою тепла, що виробляється під час майнінгу.

  • 23.04.2024 15:30
  • 3 хвилини читання
У Фінляндії планують обігрівати будинки за допомогою тепла, що виробляється під час майнінгу.

У Фінляндії відкрили новий проєкт компанії Hashlabs Mining, який використовує тепло, що виникає під час майнінгу, для опалення будинків під час зими. Про це повідомляє Cointelegraph.

Проект об'єднує в собі виробництво тепла за допомогою майнінг-пристрою з гідроохолодженням ASIC WhatsMiner M63S та фінську систему централізованого теплопостачання. Тепло передається від централізованого джерела через мережу ізольованих труб до будівель. Цей новий проект дозволить домогосподарствам отримувати вигоду від промислового майнінгу BTC.

Оперуючи промисловими споживачами, такими як майнери біткоїнів, Фінляндія може використовувати свою потужну атомну електростанцію для виробництва тепла, - підкреслив співзасновник компанії Hashlabs Mining Яран Меллеруд.

У цьому проекті Hashlabs використовує гарячу воду, яка нагрівається до 70 градусів Цельсія за допомогою майнера WhatsMiner M63S.

Засновник Hashlabs заявив, що найкращим постачальником гарячої води для централізованого опалення є видобуток біткоїнів.

Використання WhatsMiner дозволяє отримувати гарячу воду, яка замінює тепло, вироблене на станціях, що працюють на різних видів палива.

Ефективне використання енергії

Протягом останніх років ідея використання тепла, що отримується від майнінгу біткоїнів, для опалення набуває популярності. Такі розумні майнери виявляють багато способів зробити біткоїн більш екологічним і стійким.

Наприклад, деякі гірники знайшли способи використовувати тепло, отримане від майнінгу біткоїнів, для обігріву басейнів, зневоднення м'яса, щоб зробити сухе м'ясо, або навіть для сушіння деревини. У червні 2023 року лазня в Нью-Йорку повідомила своїм клієнтам, що використовує побічне тепло від установок для видобутку біткоїнів як енергію для роботи своїх об'єктів.

Як гірники вирішили розширити свій бізнес після зменшення нагороди за блок у мережі криптовалют.

Щоб якнайменш болісно пережити післяхалвінговий період, найбільша майнінгова компанія Marathon Digital планує почати використовувати тепло, що виробляють пристрої для видобутку біткоїнів. Зокрема, компанія планує обігрівати теплиці та вирощувати креветок з використанням відпрацьованої теплової енергії.