За інформацією польського уряду, близько 60% українських стартапів, які планують покинути країну, переїдуть до Польщі.
Про це у інтерв'ю Європейській пресі розповів віцепрем'єр-міністр - міністр цифрової трансформації Польщі Кшиштоф Гавковський.
За його словами, близько половини усіх стартапів, які переїхали з України до Польщі, планують повернутися назад на рідну землю. При цьому, майже 60% стартапів, які мають намір залишити нашу країну, хочуть поїхати саме до Польщі.
Також відповідно до дослідження, проведеного польським урядом, значна кількість українських розробників знаходить роботу саме в польських стартапах. Це значно сприяє розвитку останніх і позитивно впливає на економіку країни. Співпраця експертів також створює синергію, що робить IT-сектор Польщі потужним гравцем на світовому ринку.
Гавковський відзначив, що українці, які мають намір розпочати власний бізнес, мають такі ж можливості, як і поляки, зокрема, вони можуть подавати заявки на будь-яке фінансування.
Цікаве питання: які стартапи найчастіше виживають на ринку?
Зазначається, що в Польщі наразі існує велика кількість стартапів, які були засновані або переїхали українцями. Вони формують екосистему, яка надає значний поштовх економіці країни. Тому уряд підтримує цей процес, сприяючи розвитку ринку та створенню нових робочих місць.
Ми раніше повідомляли, що Google, за підтримки Міністерства цифрової трансформації, запускає другий етап Фонду підтримки Google для стартапів в Україні.
Україна має сильну стартап-екосистему, але внаслідок війни українська економіка та бізнес стикаються з серйозними проблемами. Google продовжує підтримувати українські стартапи і з ініціативи Мінцифри запускає другий етап Фонду підтримки Google для стартапів в Україні. Цю інформацію оголосили на технологічній конференції Tech Ecosystem Summit, де обговорювались виклики та можливості розвитку ІТ-сфери, – повідомляє Мінцифра.
Також зауважимо, що на інвестиційному саміті SelectUSA Україну будуть представляти одразу 15 стартапів.
Ознайомтеся з іншими відомими матеріалами:
Як уникнути ризиків при запуску стартапу та привернути інвесторів: поради головного виконавчого директора платформи Quoroom Уляни Штибель.
Про труднощі у сфері права, з якими стикаються стартапи та способи їх уникнення розповідає Петро Білик, керівник практики Технологій та Інвестицій у компанії Juscutum.
Критерії, податки, опціони та венчурне фінансування: основні аспекти нових переваг програми Дія.City.