У Ісландії є бажання замінити майнерів на фермерів.

  • 25.03.2024 10:31
  • 2 хвилини читання
У Ісландії є бажання замінити майнерів на фермерів.

За інформацією The Block, прем'єр-міністр Ісландії Катрін Якобсдоттір висловила наміри обмежити діяльність майнерів у країні.

Високопосадовиця вказує на велике споживання енергії, яке перевищує обсяг використання населенням. Незважаючи на те, що Ісландія є найбільшим виробником енергії на душу населення у світі, Якобсдоттір вважає головним завданням переорієнтування відновлювальної енергетики з майнінгу на підтримку населення та інших галузей промисловості Ісландії, зокрема сільського господарства.

Наявність 100% відновлюваної електроенергії привертала майнерів до Ісландії, але через обмежене будівництво і позицію уряду прогнозується, що зростання галузі в країні припиниться.

Відгук біткоїнів

Представники спільноти Біткоїн відреагували на заяви з великою негативною реакцією. Вони підкреслили, що влада Ісландії не має розуміння про переваги Біткоїна і потенціал майнінгу у балансуванні загального енергоспоживання.

Алекс Гладштейн, директор Human Rights Foundation, висловив думку, що з такими стратегіями Ісландія не досягне жодних позитивних результатів.

Зацікавленість гірників у країні.

Недавно Ісландія була привабливою для майнінгових компаній з усього світу. Вона відзначалася доступом до значних обсягів енергії і сприятливим кліматом, який не потребував додаткових витрат на охолодження обладнання. У 2023 році Ісландія навіть потрапила до п’ятірки найбільш перспективних країн для майнерів. Проте останнім часом ситуація змінилася не на краще.