Європейський парламент прийняв серію законів, спрямованих на зменшення анонімності у галузі криптовалют, щоб посилити боротьбу з відмиванням коштів та фінансуванням тероризму. Цю інформацію опубліковано на офіційному веб-сайті Європарламенту.
Нові закони гарантують журналістам, представникам громадських організацій, компетентним та наглядовим органам мати прямий та вільний доступ до інформації про бенефіціарних власників, яка міститься в національних реєстрах. Крім актуальної інформації, реєстри також будуть містити дані за останні п'ять років.
Закони також розширюють повноваження підрозділів фінансової розвідки (ПФР) щодо аналізу та виявлення випадків відмивання грошей та фінансування тероризму, а також можливість призупинення підозрілих транзакцій.
Нові правила передбачають посилені заходи обов'язкової перевірки особи клієнтів, після чого так звані суб'єкти, які зобов'язані це робити (наприклад, банки, управляючі активами та криптоактивами, агенти з нерухомості та віртуальної нерухомості), повинні повідомляти ПФГ та інші компетентні органи про будь-яку підозрілу діяльність.
Для контролю за дотриманням нових правил боротьби з відмиванням грошей у Франкфурті буде створено нову установу - Управління з протидії відмиванню грошей та фінансуванню тероризму (AMLA). AMLA буде здійснювати прямий контроль за найбільш ризиковими фінансовими установами, втручатися у разі порушень у контролі, виступати центром для контролюючих органів та буде посередником у вирішенні суперечок між ними. AMLA також буде контролювати виконання цільових фінансових санкцій.
Пакет заходів з протидії відмиванню коштів та фінансуванню тероризму (AML/CFT) включає в себе шосту Директиву з протидії відмиванню коштів (AML), Регламент ЄС про "єдині правила" і Регламент про управління з протидії відмиванню коштів (AMLA).
Європейське регулювання визначається системою нормативних актів, прийнятих на рівні Європейського Союзу для забезпечення взаємодії між країнами-учасницями. Це сприяє узгодженню правових та економічних політик європейських держав і підтримує їх спільне функціонування на міжнародному рівні.
У 2023 році Європейський союз завершив розроблення одразу двох важливих документів - Положення про переказ коштів (ToFR), яке регулює криптовалютні перекази, і Положення про ринки криптоактивів (MiCA - Регулювання ринків криптовалютних активів).
MiCA - це набір правил, які контролюють ринок криптовалют та криптовалютних активів в Європейському Союзі. Ці правила визначають процес емісії та обігу цифрових активів, включаючи стандарти безпеки, захист інвесторів, протидію відмиванню грошей та забезпечення конкурентоспроможності на ринку.
MiCA встановлює основні критерії для функціонування криптовалютного ринку в ЄС, встановлюючи рамки для розвитку цього сектору в дуже важливому регуляторному контексті.
Банківські стандарти
Нещодавно компаніям з індустрії біткоїн в Європі рекомендується враховувати норми банківського нагляду в рамках "боротьби з фінансовими злочинами". Ці рекомендації спрямовані на допомогу постачальникам послуг криптоактивів (CASP) у визначенні їхнього ризику схильності до фінансових злочинів через їхніх "клієнтів, продукти, канали доставки та географічне положення".
Також у цьому тексті йдеться про рекомендації щодо оцінки ризиків фінансових злочинів, а компаніям, які працюють з біткоїном, рекомендується враховувати можливі ризики, пов'язані з функціями, що збільшують анонімність.