У Київраді виявилося чимало людей, які займаються володінням біткоїнів.

  • 21.03.2024 15:15
  • 2 хвилини читання
У Київраді виявилося чимало людей, які займаються володінням біткоїнів.

Деякі члени Київської міської ради стали власниками біткоїнів. Цю інформацію виявили активісти громадського руху "Чесно", які проаналізували декларації столичних обранців.

Найбільшу кількість біткоїнів має депутат від партії "УДАР" Дмитро Білоцерковець. У 2013 році він придбав усього 398 BTC за 128 000 гривень.

Депутати Київради, у яких є біткоїни. Інформація взята з джерела "Чесно".

У депутата від фракції «Слуга народу» Владислава Трубіцина, який перебуває в міжнародному розшуку, зафіксовано 48 BTC на суму 24 437 грн на момент придбання. Олександр Плужник з ОПЗЖ відзначив у своїй декларації покупку 10 BTC за 83 930 грн, що відображено у його фінансовій звітності за 2020 рік.

Представниця фракції "Батьківщина" у міській раді Ганна Свириденко вперше включила до своєї декларації цифрові активи, що належать її чоловікові Павлу Горбасенку, якими він володіє з 2022 року.

Цифрові валюти у деклараціях народних депутатів

Останнім часом українські політики все частіше вказують у своїх деклараціях заощадження у цифрових активах. Зазвичай ці заощадження є дуже незначними.

Депутат Верховної Ради від фракції "Голос" Ярослав Железняк задекларував 0,0007 BTC.

Біткоїни також були задекларовані парламентарем Олександром Маріковським. Однак, правоохоронці виявили, що ці криптовалюти не належали народному депутату.

Збільшення кількості декларацій про біткоїн

Інформація від сервісу "Опендатабот" свідчить про те, що українські чиновники почали активніше вказувати в своїх деклараціях про наявність біткоїнів. В 2022 році 1428 українських чиновників заявили про володіння біткоїнами та іншими криптовалютами, що вдвічі більше, ніж у попередньому році, коли таких декларацій було лише 788.