Українські компанії повинні впроваджувати можливість оплати послуг і товарів за допомогою біткоїна та інших криптовалют. Таку думку висловив керівник платіжного сервісу RozetkaPay Олександр Лапко, інформує видання "SPEKA".
Він відзначив, що на сьогодні багато українців користуються цифровими валютами для збереження та накопичення своїх коштів.
"Ми могли б надати їм зручний спосіб використання. Я вважаю, що це добре рішення, яке ми точно здійснимо. Проте для цього потрібна легалізація", - підкреслив Лапко.
За його словами, промисловість Bitcoin на сьогоднішній день знаходиться в сірій зоні і використання BTC є досить складним. Багато великих гравців бояться того, що вони враз опиняться в центрі уваги і до них одразу почнуть ставити питання про те, як вони це роблять без ліцензії.
В першу чергу це повинно діяти в межах закону. Крім того, ми вивчали можливість інтеграції криптовалютних платежів, але поки це є дорожчим, ніж оплата карткою (банківською. – Ред.). Це стане значущим обмежувальним фактором", – додав генеральний директор RozetkaPay.
Національний банк України розглядає питання статусу біткоїна.
У Національному банку України стверджують, що цифрові активи не є засобом платежу і не наділяються цим статусом. Заступниця голови НБУ Катерина Рожкова підкреслила, що в найближчому майбутньому ситуація ймовірно не зміниться. Вона зауважила, що у часи війни будь-які зміни у грошово-кредитній політиці можуть мати негативні наслідки.
Також вона наголосила на тому, що у угоді з МВФ є пункт, що передбачає співпрацю Національного банку України та експертів фонду у розгляді основних підходів та практик регулювання ринку криптовалют, після чого буде розглянута можливість впровадження цього в українське законодавство.
Про що думають банкіри?
Враховуючи положення Національного банку та політику української влади, фінансові установи поки не поспішають відомчити біткоїни.
Так, співзасновник monobank Михайло Рогальський заявив, що їхній додаток для інтернет-банкінгу не буде підтримувати біткоїн як засіб оплати у найближчий час.