У Національному банку України пояснили, як будуть регулювати криптосектор в Україні.

  • 18.04.2024 09:48
  • 3 хвилини читання
У Національному банку України пояснили, як будуть регулювати криптосектор в Україні.

У Національному банку України (НБУ) розповіли про свої плани з регулювання криптовалютного сектору в країні.

Перша заступниця Голови НБУ, Катерина Рожкова, заявила, що українське законодавство в криптосфері повинно бути приведене у відповідність до норм Європейського Союзу.

"Криптовалютна індустрія стає все більш впливовою на фінансові ринки і потребує єдиної регулятивної системи, зокрема впровадження Регламенту про ринки криптоактивів (MiCA). У зв'язку з отриманням нашою країною статусу кандидата на вступ до ЄС, українська законодавча база також повинна адаптуватися до норм MiCA. Це сприятиме зниженню ризиків для власників криптоактивів та фінансової системи в цілому", - заявила Рожкова.

У 2023 році Європейський Союз першим у світі впровадив регулятивні стандарти для ринку криптоактивів та пов’язаних з ним послуг. Ці правила обов’язкові для випускачів токенів та постачальників криптослужб, зокрема криптобірж та гаманців.

Захоплююча тема: Як стати експертом у дослідженні криптовалют від початківця.

За цими правилами, біржі біткоїну та інші криптоплатформи повинні отримати ліцензію для здійснення своєї діяльності в межах ЄС. Також вимагається, щоб емітенти стейблкоїнів надавали звіти про наявність достатнього забезпечення своїх активів.

Також Рожкова зауважила, що ШІ може значно сприяти розвитку фінансової інфраструктури країни.

Нові розробки у галузі штучного інтелекту можуть значно розширити можливості фінансової системи, зокрема для підтримки клієнтів та протидії шахрайству і відмиванню коштів. Одночасно, питання впливу широкого використання ШІ на фінансову стабільність потребує детального аналізу», – додала вона.

Нагадаємо, що німецький банк дозволить купувати й зберігати криптовалюту. Landesbank Baden-Württemberg (LBBW), найбільший федеральний банк Німеччини з активами на суму 333 мільярди євро, уклав стратегічне партнерство з Bitpanda Technology Solutions, провідною європейською криптоплатформою. Ця співпраця розпочнеться у другій половині 2024 року, коли корпоративні клієнти LBBW матимуть можливість скористатися криптовалютними послугами.

Крім цього, британські банки розпочали випробування токенізованих депозитів. Зараз у Великій Британії проводиться пілотний проект, в межах якого банки та платіжні системи тестують токенізовані депозити.

Ознайомтесь з іншими популярними відомостями.

Оцінювання за ринковою капіталізацією в криптовалютах: переваги та недоліки популярної стратегії

3 можливості з великим потенціалом, ніж будь-яка криптовалюта

Роберт Кійосакі пояснив, чому він ніколи не купить біткоїн-ETF.

За інформацією, отриманою від Національного банку України.