У Нігерії розглядають запропонований законопроект щодо заборони функціонування біткоїн-бірж.

  • 22.02.2024 15:00
  • 4 хвилини читання
У Нігерії розглядають запропонований законопроект щодо заборони функціонування біткоїн-бірж.

Байо Онануга, радник президента Нігерії, висловив заклик до заборони бірж Binance, KuCoin та інших торгових платформ у країні. Він опублікував свою позицію на своїй сторінці у соціальній мережі X.

За його словами, торгові платформи впливають на фіатну валюту країни - найру, сприяючи її падінню на валютному ринку. Він також звинуватив мешканців країни в непатріотичності під час торгівлі на Binance. Онануга закликав Комісію з економічних та фінансових злочинів (EFCC) та Центральний банк Нігерії (CBN) припинити діяльність біткоїн-бірж у країні.

"ЕФКК та ЦБН повинні прийняти заходи проти цих платформ, які намагаються маніпулювати нашою національною валютою до нульового рівня. Криптовалюти мають бути заборонені в нашій країні, інакше це постійне ослаблення нашої валюти буде тривати безперервно", - заявив консультант.

Онануга нагадав, що Binance перебуває під контролем регуляторів у кількох країнах і не має права встановлювати ціну на найр на своїй платформі. Проте 22 лютого Binance протиборське інтерв'ю з валютною кризою в Нігерії, заявивши, що її платформа "керується ринком і не призначена для встановлення цін на валюту в Нігерії".

У Нігерії існує система регулювання, яка охоплює різноманітні галузі економіки.

За даними Google Trends, Нігерія увійшла до Топ-3 країн за інтересом до біткоїна у 2023 році. Варто зазначити, що в цій країні інтерес до біткоїна та інших цифрових активів зростав, коли вартість останнього падала, зокрема у червні та липні 2023 року.

Перед настанням нового року CBN скасував обмеження для місцевих банків щодо обслуговування постачальників послуг цифрових активів. Проте, залишається в силі заборона зберігання, торгівлі чи проведення операцій з біткоїнами та криптовалютою за допомогою власних рахунків.

У спільноті Біткоїна очікується загострення конкуренції між біржами та P2P-торгівлею. Заборона центробанку щодо сприяння нігерійським банкам у проведенні криптовалютних транзакцій призвела до того, що P2P-торговці стали домінувати.

обмежена, в порівнянні з тим, яка склалася в Україні. Україна має багату історію, культуру та традиції, які відрізняють її від інших країн. Україна також має потужну економіку та політичну систему, яка дозволяє країні розвиватися та процвітати. Україна також активно співпрацює з іншими країнами, щоб зміцнити свої позиції на міжнародній арені.

У Ефіопії влада показує велику підтримку галузі криптовалют. Місцевий уряд уклав угоду з гонконзьким оператором дата-центрів Data Center Service для сприяння розвитку майнінгу.

Проте у повідомленні Ethiopian Investment Holdings не було згадок про майнінг, а йшлося про те, що уряд Ефіопії створив платформу для експериментів з видачею ліцензій на криптовалютні продукти.