У Парагваї планують покарати нелегальних майнерів ув'язненням на строк у 10 років.

  • 20.05.2024 10:00
  • 3 хвилини читання
У Парагваї планують покарати нелегальних майнерів ув'язненням на строк у 10 років.

Уряд Парагваю планує звернутися до парламентарів із проханням схвалити законопроєкт, який передбачає можливість ув'язнення нелегальних майнерів на строк до 10 років. Про це повідомляє видання Cryptonews.

Прес-секретарка президента Паула Карро повідомила журналістів у п'ятницю, 17 травня, що уряд надіслав законопроєкт до парламенту «в терміновому порядку». Цей документ надасть право парагвайській поліції та прокуратурі вилучати обладнання для майнінгу у нелегальних операторів.

За словами Карро, законопроект спрямований на захист державної Національної адміністрації з питань електроенергетики (АНДЕ). За думкою державних службовців, крадіжка великої кількості енергії нелегальними операторами майнінгу біткоїнів є загрозою для АНДЕ. Тому цей законопроект дозволить судам виносити максимальний вирок у вигляді десятирічного ув'язнення за крадіжку електроенергії.

Гірнича промисловість в Парагваї

Останніми роками майнінг біткоїнів стрімко розвивається в Парагваї, де законодавці прагнуть внести його до законодавства. Варто зазначити, що країна має значні енергетичні ресурси, які майнери вважають ідеальними, а саме надлишкову гідроенергію.

Проте в останні роки багато гірників почали підключатись до електричної мережі незаконно, через що деякі постачальники почали скаржитися на перевантаження та інші проблеми.

Поліція відреагувала на це, розпочавши репресії. З початку цього року ANDE брала участь у 17 рейдах на нелегальні ферми, і загалом правоохоронці вилучили понад 5000 ASIC-майнерів.

У парламенті щонайменше 14 законодавців підтримали приватний законопроект, який фактично забороняє видобуток біткоїнів в Україні.

Публічне обговорення — це процес висловлення різних поглядів та аргументів на певну тему перед аудиторією. Це дозволяє людям висловити свою думку, почути аргументацію опонентів та обгрунтувати свої позиції. Важливою частиною публічних дебатів є вміння слухати інших, пошук компромісу і побудова діалогу для досягнення спільної та обгрунтованої точки зору.

Наразі в Парагваї проводяться громадські обговорення щодо необхідності посилення регулювання та заборони роботи майнерів у цілому. За експертами, економіка країни щороку втрачатиме більше $200 млн, якщо законодавці приймуть законопроект про заборону видобутку біткоїнів, оскільки цей процес давав значний позитивний внесок у торговельний баланс Парагваю.