У резервах криптобірж залишилося 2 мільйони BTC, які можуть зникнути протягом 9 місяців.

  • 17.04.2024 15:31
  • 4 хвилини читання
У резервах криптобірж залишилося 2 мільйони BTC, які можуть зникнути протягом 9 місяців.

Відома криптовалютна біржа Bybit опублікувала звіт, в якому передбачається серйозне обмеження пропозиції біткоїнів на інших біржах протягом наступних дев'яти місяців.

Це пов'язано з половинуванням, яке відбудеться вже через кілька днів. Ця подія, яка вдвічі зменшить винагороду за майнінг Біткоїна, може призвести до раптового зменшення доступної пропозиції BTC, що посилить його дефіцит.

Звіт компанії Bybit показує, що запаси BTC скорочуються.

У звіті було зазначено, що в централізованих резервах бірж по всьому світу залишилося лише 2 мільйони біткоїнів. З урахуванням щоденних надходжень у середньому $500 млн у фонди бірж, які торгують біткоїнами (ETF), очікується, що щодня з бірж буде виводитися близько 7 142 BTC.

За такими обсягами всі залишки можуть бути вичерпані лише за дев'ять місяців, що свідчить про можливий стрибок вартості біткоїна через збільшення дефіциту на ринку.

Аналіз Bybit розглядає співвідношення запасів до притоку (S2F) - це показник, який використовується для оцінки дефіциту товару шляхом порівняння його поточного обігу з річним виробництвом.

Під час халвінгу коефіцієнт S2F Біткоїна складає 56, що майже рівно золоту, котрий має показник 60. Очікується, що після зменшення винагороди для майнерів удвічі цей показник для BTC зросте до 112, зробивши його значно рідкіснішим за золото та збільшивши його привабливість.

"На мою думку, необхідно змінити підхід до торгівлі криптовалютами. Ми хочемо створити безпечне та надійне середовище для наших клієнтів, де вони можуть розширити свій капітал та отримати стабільний прибуток. Наша команда працює наполегливо, щоб забезпечити комфортні умови для трейдерів і забезпечити їм належну підтримку на шляху до фінансового успіху."

Половинування зменшить кількість Біткоїна, а також підніме його статус серед інших цифрових активів, як, наприклад, золото. Цей дефіцит збільшить цінність BTC, особливо в очах інституційних інвесторів, які все частіше звертають на нього увагу після того, як США схвалили Bitcoin Spot ETF.

У звіті також вказується, що цінова взаємозв'язок між Біткоїном та іншими криптовалютами залишається високим, що підтверджує лідерство Біткоїна на крипторинку.

Коли відбудеться половинення Біткоїна

У Біткоїна обмежена емісія - 21 млн монет. Видобутком BTC займаються майнери. Процес видобуття нових монет з мережі криптовалюти називається майнінгом.

Близько кожні 4 роки швидкість майнінгу Біткоїна скорочується вдвічі через процес халвінгу. Цей процес передбачає зменшення нагороди для майнерів на половину за видобуту одиницю BTC. Наприклад, після халвінгу, що відбувся 12 травня 2020 року, винагорода для майнерів зменшилася з 12,5 BTC до 6,25 BTC за кожен видобутий блок. Після халвінгу у 2024 році нагорода знову скоротиться удвічі — до 3,125 BTC, і так далі, поки не буде видобуто всі монети.

За все ймовірності, халвінг Біткоіна відбудеться у ніч з 19 на 20 квітня. Визначити точну дату складно через залежність від висоти блоку. Оскільки халвінг відбувається кожні 210 000 блоків, наступний халвінг відбудеться, коли висота блоку досягне 840 000.

Про підготовку до нього ми вже писали у попередній статті.

Можливо, вас зацікавить це:

  • П'ять криптовалют, які можуть зрости в сто разів після халвінгу Біткоїна.
  • Як зміниться власна вартість добування Біткоїна після халвінгу — аналіз.
  • Скільки ще поділень буде у Біткоїна?