У США готуються представити новий закон про стейблкоїни. Це може принести зміни в цьому секторі.

  • 10.04.2024 16:01
  • 4 хвилини читання
У США готуються представити новий закон про стейблкоїни. Це може принести зміни в цьому секторі.

Сенатори США Кірстен Джиллібранд і Синтія Ламміс об'єдналися, щоб внести законопроєкт про стейблкоїни на розгляд Сенату.

Під час саміту з питань біткоїн-політики, що відбувся в Національному прес-клубі у Вашингтоні 9 квітня, сенатор від штату Нью-Йорк Кірстен Джиллібранд розкрила свої плани стосовно майбутнього законодавства щодо стейблкоїнів. Головною метою цього законопроєкту є відповідність початковому баченню про Біткоїн (BTC) як життєздатного платіжного засобу.

Співпрацюючи з сенатором Сінтією Ламміс з штату Вайомінг, Джиллібранд підкреслила, що законодавство спрямоване на підтримку розвитку та інновацій у криптосфері.

Сенатори висловлюють свою думку про новий законопроєкт.

Сенаторки США також зауважили, що запропоноване законодавство про стейблкоїни спрямоване на надання регулювального нагляду для боротьби з недобросовісними учасниками ринку. Джиллібранд зазначила, що цей законопроєкт відкриє "можливості криптовалюти та початкове призначення Біткоїна як засобу оплати".

З іншого боку, нове законодавство спрямоване на надання повноважень федеральним і державним регуляторам щодо контролю за емітентами стейблкоїнів. Ці емітенти можуть бути депозитарними чи недепозитарними установами, що сприятиме безпеці та стабільності у галузі.

Джиллібранд повідомила: "Ми співпрацювали з Федеральною Резервною Системою, Департаментом Скарбанку та Департаментом фінансових послуг штату Нью-Йорк з метою дозволити недепозитним установам випускати стейблкоїни, одночасно забезпечуючи безпеку та надійність галузі".

Крім цього, сенаторка підкреслила важливість збалансованого підходу. Цей підхід враховує інтереси федеральних, регіональних і галузевих зацікавлених сторін. Законодавство створює два різні шляхи для емітентів стейблкоїнів з метою забезпечення регуляторної ясності. Крім того, воно спрямоване на збереження ролі штатів як основних регуляторів для небанківських установ.

Щодо нового документа про стейблкоїни, Кірстен заявила: "Ми слідкуємо за тим, щоб державні та федеральні регулятори мали повноваження для виявлення зловмисників. Проте дії наглядових органів також повинні сприяти розвитку індустрії та впровадженню інновацій. Ми вимагаємо, щоб всі емітенти забезпечували резерви у співвідношенні 1 до 1 і не менше".

Політична діячка зазначила, що переговори продовжуються, і перед затвердженням нового закону ще потрібно багато роботи. Вона повідомила, що у дебатах також брали активну участь Патрік МакГенрі (республіканець з Північної Кароліни) та високопосадовець Комітету з фінансових послуг Палати представників Максін Вотерс (демократ з Каліфорнії).

Ми раніше згадували, що ринкова капіталізація стейблкоїнів вперше за останні роки досягла $140 млрд.

Можливо, вас зацікавить це:

  • Стейблкоїни: вся інформація про майбутнє цифрових грошей, яку потрібно знати
  • Біткоїн представив свій первісний стейблкоїн.
  • Користувачі PayPal зможуть використовувати стейблкоїн PYUSD для проведення міжнародних платежів.