У штаті Аризона виразили бажання додати біткоїн-ETF до інвестиційних портфелів пенсійних фондів.

  • 07.03.2024 12:15
  • 3 хвилини читання
У штаті Аризона виразили бажання додати біткоїн-ETF до інвестиційних портфелів пенсійних фондів.

Сенат Аризони розглядає пропозицію щодо включення біткоїн-ETF до інвестиційних портфелів пенсійних фондів штату. Цю інформацію містить резолюція законодавчого органу.

22 лютого законопроєкт пройшов третє читання в Сенаті і зараз розглядається Палатою представників. Якщо резолюцію схвалить, Пенсійна система штату Аризона (ASRS) та Система пенсійного забезпечення персоналу громадської безпеки (PSPRS) вивчатимуть ці інвестиційні інструменти та проаналізують їх можливі ризики. Це включатиме консультації з фірмами, схваленими Комісією з цінних паперів і бірж США (SEC) для запровадження біткоїн-ETF.

Крім цього, ASRS і PSPRS повинні представити звіт про можливі ризики та переваги направлення частини коштів пенсійної системи штату до біткоїн-ETF.

Мета пропозиції полягає в наданні ASRS та PSPRS необхідної інформації для прийняття обґрунтованих рішень щодо включення біткоїн-ETF до їхніх інвестиційних стратегій, що може сприяти диверсифікації їхніх портфелів та вивченню нових можливостей для зростання.

Які переваги може отримати пенсійний фонд від використання біткоїнів

Біткоїн надає пенсійним фондам унікальну можливість диверсифікації та потенційного збільшення прибутковості їхніх інвестиційних портфелів через високу волатильність та відсутність прямої кореляції з традиційними фінансовими активами, такими як акції та облігації. Цей актив може виступати як захист від інфляції та девальвації фіатних валют, що підвищує покупківельну спроможність активів пенсійних фондів у довгостроковій перспективі.

Також включення біткоїна до портфеля може сприяти покращенню загального співвідношення ризик/прибутковість шляхом розподілу інвестиційних ризиків, що допомагає уникнути можливих втрат через коливання на традиційних ринках. Дослідження та практичний досвід показують, що навіть невелике введення цього активу до диверсифікованого портфеля може покращити його довгострокові показники, зробивши біткоїн привабливим варіантом для стратегій інвестування пенсійних фондів.

На що ще інвестують кошти пенсійних фондів

У листопаді минулого року Національний пенсійний фонд (НПФ) Південної Кореї, третій за обсягом активів у світі пенсійний фонд, інвестував $19,9 млн у акції Coinbase.

Виявилося, що це був перший раз, коли НПФ, активи якого на кінець червня досягли $755 млрд, включив до свого інвестиційного портфеля цінні папери, пов'язані з біткоїном і криптовалютами.