У Венесуелі заборонили видобуток криптовалюти.

  • 20.05.2024 07:15
  • 3 хвилини читання
У Венесуелі заборонили видобуток криптовалюти.

Міністерство енергетики Венесуели планує відключити всі майнінгові дата-центри від енергопостачання з метою контролю за енергоспоживанням. Про це повідомляє місцеве видання Alberto News.

"Мета полягає в відключенні всіх ферм з видобутку цифрових валют в країні від національної електричної системи, щоб уникнути високого попиту і забезпечити продовження надання ефективного та надійного сервісу всім жителям України", - повідомили представники Міненерго.

Після того, як на заході країни у місті Маракаї вжито заходи проти корупції, було вилучено понад 2000 пристроїв для видобутку цифрових активів.

Велика криза в державі та спроби уникнути санкцій.

У Венесуелі триває енергетична криза вже близько 15 років, і з часом ситуація лише загострилася.

Починаючи з середини 2010-х років, Венесуела стикнулася з гіперінфляцією, різким зниженням ВВП, дефіцитом основних товарів і масовим безробіттям. Основними причинами кризи стали низькі ціни на нафту, яка є головним експортним продуктом країни, неефективне управління економікою, корупція та політична нестабільність. Унаслідок цього мільйони венесуельців були змушені емігрувати в пошуках кращих умов життя, а ті, хто залишилися, стикаються з нестачею харчових продуктів, медикаментів та базових послуг, що призвело до гуманітарної катастрофи в країні.

Енергетична криза у 2019 році призвела до ряду відключень, які на декілька днів залишили без електропостачання декілька міст.

Для уникнення санкцій державної нафтової компанії Венесуели PDVSA вирішила проводити розрахунки у стейблкоїнах. Однак незабаром за вимогою влади США криптогаманці компанії почали блокувати їх.

Існує різна думка про Біткоїн. Деякі люди вважають його майбутнім грошовим стандартом, який змінить світ фінансів. Інші вважають, що це лише тимчасовий тренд, який рано чи пізно зникне. У будь-якому випадку, цифрова валюта вже стала невід'ємною частиною сучасної економіки і зацікавила багатьох людей по всьому світу.

Зовсім недавно будь-яка діяльність, пов'язана з біткоїнами, жорстоко припинялася владою Венесуели. Проте, за повідомленням місцевої асоціації криптобізнесу Cavemcrip, уряд країни готується до скасування обмежень на операції з головним цифровим активом.