У виборах в Сальвадорі перемагає кандидат Наїб Букеле.

  • 05.02.2024 07:45
  • 3 хвилини читання
У виборах в Сальвадорі перемагає кандидат Наїб Букеле.

У президентських виборах в Сальвадорі кандидат Наїб Букеле та його партія «Нові ідеї», які підтримують Біткоїн, наперед набрали 87% голосів. Відповідні дані були оприлюднені Верховним виборчим трибуналом (TSE), який є основним органом виборів в країні.

Так, після оброблення 31,5% виборчих бюлетенів, партія Букеле «Нові ідеї» має перевагу більш як на 1,1 млн голосів. Загалом «Нові ідеї» наближаються до 1,3 млн голосів, на другому місці знаходиться лівий Фронт Фарабундо Марті, очолюваний Мануелем Флоресом, який отримав 110 000 голосів, а правий Націоналістичний республіканський альянс («Арена»), під проводом Хоеля Санчеса, набрав лише 97 000 голосів.

Своєчасно CID Gallup повідомило, що згідно з результатами виборчих досліджень, партія Букеле здобула 87% голосів, тоді як Флорес та Санчес отримали по 7% і 4% відповідно. Якщо Букеле збереже своє провадження, його урочисто приведуть до присяги як президента на п'ятирічний термін, і він працюватиме до 2029 року.

У своєму пості X Букеле оголосив про свою перемогу ще до офіційного оголошення результатів і заявив, що, згідно з даними його власної партії, він здобув перемогу на виборах, отримавши понад 85% голосів, і матиме не менше 58 з 60 депутатських місць у парламенті.

Представник Національного Біткоїн-офісу України сподівається на збільшення частки голосів, підтриманих Букеле, після оголошення офіційних результатів.

Хто такий Наїб Букель?

На другий термін президентом Сальвадору може бути обраний Наїб Букель. Під час своєї першої каденції він відзначився енергійними діями у боротьбі з організованою злочинністю та прийняв рішення зробити біткоїн офіційним платіжним засобом у країні.

Буке ли став президентом Сальвадору, коли в країні панувало хаос. Його політику щодо Біткоїна критикували місцеві мешканці та міжнародні партнери. Однак, зростання економіки підтвердило правильність його напрямку.

Плани на подальший період управління

У випадку повторного обрання Наїба Букеле планований раніше курс Біткоїну в країні залишиться незмінним. За словами віцепрезидента Фелікса Уллоа, Сальвадор продовжить будівництво Біткоїн-сіті та видачу паспортів інвесторам, які вкладуть еквівалент 1 мільйона доларів у Біткоїні.