Україна планує посилити регулювання криптовалют з метою отримання фінансової підтримки від Європейського Союзу.

  • 21.03.2024 12:46
  • 6 хвилин читання
Україна планує посилити регулювання криптовалют з метою отримання фінансової підтримки від Європейського Союзу.

Для отримання €50 млрд протягом 4 років за програмою Ukraine Facility, уряд України планує провести ряд реформ, частина з яких стосується віртуальних активів.

Про це йдеться в плані реалізації Ukraine Facility 2024-2027, який був розроблений урядом України та представлений на розгляд європейським партнерам. Основні деталі щодо цього плану можна знайти в нашому матеріалі.

У документі зазначено, що поява криптовалюти без правового регулювання може призвести до поширення шахрайських дій, відмивання злочинних доходів, фінансування тероризму та ухилення від оподаткування.

Тому уряд вважає дуже важливим впровадження ефективного регулювання ринку віртуальних активів. Планується завершити цей процес до кінця 2025 року.

Також дивіться: Криптовалютний ринок активно відновлюється, ціна Біткоїна перевищила $67 000.

Верховна Рада вже прийняла закон № 2074-ІХ "Про віртуальні активи" 17 лютого 2022 року, але він ще не набув чинності через особливості, передбачені його заключними положеннями. За результатами аналізу закону виявлено багато питань, які підкреслили недосконалість та недостатню правову визначеність його норм.

Для вирішення проблемних питань, а також з урахуванням отримання Україною статусу кандидата в члени ЄС, планується прийняти законопроєкт щодо внесення змін до Податкового кодексу України та вдосконалення норм закону "Про віртуальні активи".

Його розробка буде базуватись на вимогах європейського регламенту № 2023/1114, який установлює єдині правила регулювання ринку віртуальних активів для країн ЄС. Цей регламент призначений сприяти технологічному розвитку, забезпечити фінансову стабільність та захист інвесторів.

Вас може зацікавити: Які доходи отримали українці від криптовалют у 2023 році - Chainalysis

Які реформи передбачаються.

Планується, що це будуть правила регулювання ринку криптовалюти, які визначать режим оподаткування операцій з віртуальними активами, а також забезпечать регулювання суспільних відносин, пов’язаних з емісією, публічною пропозицією, допуском до торгів та оборотом віртуальних активів відповідно до законодавства Європейського Союзу.

У плані йдеться про те, що впровадження ефективного регулювання ринку криптовалюти відповідно до законодавства ЄС дозволить зменшити фактори, які сприяють відмиванню злочинних доходів та фінансуванню тероризму в Україні.

Інтересно щодо теми: Яку ціну на Біткоїн та Ефір можна очікувати до кінця 2024 року — прогноз від компанії Standard Chartered.

Це також допоможе збільшити інвестиційну привабливість України, особливо через встановлення чітких і зрозумілих правил регулювання ринку криптовалюти, а також підвищення захищеності прав інвесторів - власників віртуальних активів і клієнтів постачальників послуг, пов'язаних з оборотом криптовалюти.

Крім цього, у рамках створення ефективної системи протидії відмиванню коштів та фінансуванню тероризму планується проведення додаткових реформ для покращення відповідності України стандартам FATF, зокрема у галузі віртуальних активів, цільових фінансових санкцій та фінансових розслідувань. Ці заходи будуть спрямовані на приведення українського законодавства у відповідність до законодавства ЄС та стандартів FATF.

У грудні 2023 року ми повідомляли, що Національний банк України спільно з Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку (НКЦПФР) розроблять новий законопроєкт щодо регулювання ринку цифрових активів в Україні на вимогу Міжнародного валютного фонду (МВФ).

З листопада минулого року в парламенті розглядаються дві версії законопроєкту про оподаткування криптооперацій: №10225 від НКЦПФР та №10225-1 від Мінцифри.

Які є передбачення законопроєктів?

  • встановлення юридичного статусу віртуальних активів;
  • Впровадження класифікації цифрових активів та послуг у цій галузі, згідно з європейськими стандартами регулювання криптовалютних активів Markets in Crypto Assets (MiCA).
  • Створення інноваційної області, де протягом трьох років можна буде працювати без попереднього входу в систему;
  • Адаптація рекомендацій FATF щодо фінансового моніторингу ринку криптовалют.

Це може бути цікаво для вас:

Банк Японії розглядає можливість першого за 17 років підвищення ставки: що це означає для Біткоїну

Три криптовалюти, чия ціна збільшиться до $1 у квітні.

Скільки біткоїн-мільйонерів з’являється щодня, повідомляє агентство Bloomberg.