Українська криптобіржа KUNA планує зрізнятися на європейському ринку та продати свій бізнес в Україні. Вже відбулися перші переговори з інвесторами.
У цей момент KUNA розглядає чотири можливі варіанти подальших кроків щодо українського бізнесу: повний вихід з українського ринку, продаж дочірньої компанії, гібридне партнерство або інтеграція в місцевий банк.
За словами Михайла Чобаняна, засновника української криптобіржі, після повторного аналізу ринку було прийнято рішення не вводити B2B криптоеквайрингову платформу KUNA Pay в Україні через нестабільність ринку.
"Український ринок наразі характеризується великим ризиком, значною невизначеністю, а також присутністю обмежень з боку Національного банку. Тому ми прийняли рішення взагалі не розвивати свій бізнес на українському ринку", - пояснив Чобанян.
Він нагадав, що на вимогу Національного банку України банки припинили обробляти високоризиковані операції, зокрема криптотранзакції. Тоді повноцінного регулювання в цій галузі ще не було, і криптокомпанії втратили можливість легально працювати з гривневими картками. За його словами, якщо працювати "в тіні" в Україні, маючи бізнес в Європейському Союзі, це може негативно вплинути на компанію в цілому.
Також варто прочитати: КУНА призначила нового голову ради директорів.
"Ми зараз уважно розглядаємо пропозиції, що нам надходять, проте наразі без великих успіхів, далі переговори ще не досягли результатів", - пояснює Чобанян.
KUNA зосереджується на ринку Європейського союзу, де також обслуговується багато українців, які залишили країну через війну. Наразі гривня не підтримується прямим шляхом через обмеження Національного банку, але клієнти можуть неофіційно користуватися нею за допомогою пір-то-пір технології.
За словами Чобаняна, 95% операцій клієнти здійснюють у токені Tether (USDT) через його надійність. Решта - це біткоїн та ефіріум.
Платформа KUNA Pay розпочала свою діяльність в Європейському союзі менше року тому. Протягом цього часу до сервісу приєдналися понад 600 корпоративних клієнтів, а найбільшою транзакцією був переказ майже на суму 500 тисяч євро.
На завершення 2023 року Чобанян надав інтерв'ю PSM, у якому він говорив про нестабільність українського ринку та свої плани щодо розвитку KUNA. Додаткова інформація доступна за цим посиланням.
Ця інформація може бути цікавою для вас:
Розробник Worldcoin планує співпрацювати з PayPal та OpenAI.
Найбільший банк Грузії отримав дозвіл на придбання Fondy.
Користувачі PayPal зможуть використовувати стійкий монету PYUSD для міжнародних платежів.
За даними дослідження Mind