Уряди Великобританії та Німеччини випередили уряд України у світовому рейтингу за обсягом криптовалютних активів у Біткоїні. Тепер Україна знаходиться на п'ятому місці в цьому списку.
Ще у січні ми повідомляли, що офіційні Біткоїн-адреси Кабінету Міністрів України вміщують 46 351 BTC, що робить Україну третьою у світі за обсягом криптовалютних активів, поступаючись лише США та Китаю.
Проте зараз, згідно з даними від Bitcoin Treasuries, Україна займає п'яте місце за кількістю власності - 46 351 BTC.
У третьому місці за обсягом Bitcoin тепер знаходиться Велика Британія з 61 тисячею BTC, яке оцінюється в 4,28 мільярда доларів за поточними ринковими цінами. На четвертому місці знаходиться уряд Німеччини з 50 тисячами BTC, яке оцінюється в 3,251 мільярда доларів. Варто відзначити, що ці два уряди змогли накопичити Bitcoin за дуже короткий період часу - практично за два місяці.
США лідирують у кількості біткоїнів, у їхній власності є 215 000 BTC (приблизно $15,1 мільярда), тоді як Китай є на другому місці з 190 000 BTC (приблизно $13,3 мільярда).
Вартість українських Біткоїн-активів за поточними ринковими цінами становить близько $3,25 мільярда. Варто зазначити, що в січні 2024 року їх вартість оцінювалась приблизно в $1,92 мільярда.
Свою позицію після України зберігає Сальвадор, де біткоїн є офіційною валютою. В країні зберігається 5,7 тисяч BTC у сумі близько $400 мільйонів.
Стосовно поповнення резервів у Bitcoin, більшість урядів, за винятком України та Сальвадору, здійснюють це шляхом конфіскації монет. Зазвичай це відбувається після судових рішень та наступного арешту криптовалют. У той же час, коли Україна отримала більшість своїх монет через міжнародні пожертви, особливо після початку війни у 2022 році, Сальвадор інвестує державні кошти в придбання Bitcoin, купуючи 1 BTC щодня.
Згідно з рейтингом прийняття біткоїна від Chainalysis за 2023 рік, Україна потрапила в Топ-5 країн світу. Цей всесвітній індекс ґрунтується на п'яти підіндексах, кожен з яких відображає використання різних цифрових сервісів у кожній країні. Лідерами рейтингу стали Індія, Нігерія та В’єтнам.
Ознайомтеся із іншими відомими матеріалами.
Три найкращі кітячі меми цього тижня.
Відомий трейдер Пітер Брандт поділився своїми думками щодо цінових трендів Біткоїна.
Скільки разів Біткоїн оголошували провалом?