Українські посадовці все більш і більш енергійно оголошують про своє маєтність у біткоїнах.

  • 12.02.2024 15:16
  • 3 хвилини читання
Українські посадовці все більш і більш енергійно оголошують про своє маєтність у біткоїнах.

1428 українських посадовців зазначили наявність біткоїнів та інших криптовалют у своїх деклараціях за 2022 рік, що є значним зростанням порівняно з попереднім роком, коли кількість "криптовалютних" декларацій становила лише 788. Ці дані надаються сервісом Опендатабот.

Кількість заяв, які містять згадки про цифрові активи. Джерело: Опендатабот.

Згідно з наданими даними, неперервно збільшується кількість декларацій, в яких згадуються цифрові активи. Найбільш популярним серед монет виступає біткоїн, який згадується в 816 деклараціях.

Найпопулярніші криптовалюти, які згадувалися у деклараціях посадовців. Джерело: Опендатабот.

У 2021 році найбільшу суму у біткоїнах задекларувала Ганна Позднякова, директорка КП "Теплопостачання міста Одеси", яка задекларувала 53 млн грн. Протягом року першість зайняв Сергій Карпенко, заступник голови Дніпропетровської облдержадміністрації, у власності якого були біткоїни на суму 41 млн грн.

Кузькевич Микита Дмитрович, депутат Одеської обласної ради, заявив про володіння найбільшою кількістю біткоїнів у 2022 році - 121 BTC, що еквівалентно понад 195 млн гривень.

Втрати, що зазначено у деклараціях

Також варто відзначити, що існують кілька чиновників, які заявили про свої цифрові активи, але зазначили, що втратили до них доступ. У 2021 році заступник голови Державної служби геології та надр України Роман Сарамага став рекордсменом серед українських чиновників, задекларувавши та втративши понад 380 BTC, що приблизно дорівнює 615 млн грн в гривневому еквіваленті.

Зазначено, що з моменту початку повномасштабного вторгнення тимчасово припинено обов'язкову перевірку декларацій посадових осіб. Однак, не допущено скасування самого обов'язку посадових осіб звітувати про своє майнове становище та зміни в ньому. На початку осені минулого року перевірки декларацій було відновлено. Тому українським посадовим особам було наказано доробити неподані декларації за попередній період (2021 та 2022 роки) до кінця січня 2024 року. Термін подання декларацій за 2023 рік залишається незмінним і закінчується в квітні 2024 року.

Декларації народних депутатів

Один з недавніх прикладів громадського декларування біткоїнів належить представнику фракції «Голос» Ярославу Железняку. У нього є власність в розмірі 0,0007 BTC. Загальна вартість цифрових активів парламентарія складає 17 133 грн, причому біткоїни зберігаються на біржі Binance.