Український фонд стартапів відповідно заявив про готовність надати 2,5 мільйона доларів для технологічних компаній, надаючи свої умови.

  • 27.02.2024 08:46
  • 5 хвилин читання
Український фонд стартапів відповідно заявив про готовність надати 2,5 мільйона доларів для технологічних компаній, надаючи свої умови.

Український фонд стартапів спільно з фондом Western NIS Enterprise Fund оголошують про запуск Грантової програми, спрямованої на підтримку українських технологічних компаній. Загальний бюджет програми складає 2,5 мільйона доларів США.

Ця інформація міститься на веб-сайті УФС.

Ініціатива спрямована на активний розвиток інновацій, економічне зміцнення країни та підвищення глобальної конкурентоспроможності українських проєктів. В рамках програми планується виділити загальну суму 2.5 мільйона доларів США на підтримку перспективних українських компаній на етапах pre-seed та seed.

За останні роки Україна проявила себе як країна з великим потенціалом для інновацій на міжнародній арені. Навіть у період війни Україна посіла 55 місце в рейтингу Глобального Інноваційного Індексу у 2023 році, що на 3 позиції вище, ніж у минулому році.

Українські інвестори з Roosh Ventures вклали кошти в ізраїльську стартап-компанію.

У період стрімкого технологічного прогресу компанії, які працюють у галузях AR/VR, blockchain, медицини, енергетики, фінтех, штучного інтелекту, електронного уряду, legaltech та біотехнологій, відіграють важливу роль в стимулюванні економічного зростання та підвищення міжнародного престижу України. Тому під час розробки нової грантової програми з WNISEF, у Фонді вирішили надати підтримку широкому спектру галузей. Ініціатива була спрямована на компанії на початкових етапах розвитку. Організатори, маючи досвід реалізації подібної програми УФС, запущеної в 2019 році, переконані, що стратегічні інвестиції в проекти на ранніх етапах допоможуть українським компаніям створювати нові інноваційні продукти та послуги, а також конкурувати на міжнародному ринку.

Програма надає можливість отримати грант до 25 000 доларів США для проєктів на етапі Pre-seed і до 50 000 доларів США на етапі Seed. У минулому користувалися подібною можливістю стартапи, такі як Esper Bionics, Upswot, Finmap, Zeely, Mate Academy, Harmix, і зараз ці компанії відомі на всій планеті.

Планується виділити фінансування для близько 74 команд, зокрема:

  • На етапі перед-зерновим з загальною сумою до 25 000 доларів США - 48.
  • На етапі стартапу з загальною сумою до 50 000 доларів США - 26.

Кінцевий термін виконання програми - до 31 грудня 2025 року.

У Грантовій програмі можуть брати участь заявники, які відповідають наступним критеріям:

Суб’єкти підприємницької діяльності, зареєстровані відповідно до законодавства, здійснюють діяльність з метою отримання прибутку або досягнення соціального ефекту.

Відсутність інвестицій, грантів або державної підтримки в обсязі, що перевищує 500 000 доларів США еквівалентно за весь період функціонування.

Загальний дохід за останній рік діяльності станом на дату подачі заявки не перевищує 500 000 доларів США в еквіваленті.

Заявник фактично не знаходиться і не здійснює діяльність на тимчасово окупованих територіях України, що знаходяться під окупацією Російською Федерацією. Також він не включений до санкційного списку і не є об’єктом спеціальних обмежень (санкцій) згідно з законами України.

Участь заборонена для:

  • Проекти, що отримали фінансування в рамках грантових програм BRAVE1 та ініціативи "Seeds of Bravery" від Європейської інноваційної ради.
  • Заявники, які виробляють обладнання, матеріали, продукцію, товари та/або інші вироби для військового використання.

Усі вимоги та правила подачі заявок можна знайти за цим посиланням.

Заявки приймаються постійно.

Ознайомтеся з іншими значущими матеріалами:

Як українки розвивають свій бізнес: аналітичний огляд та приклади стартапів.

Український інститут проекторів запустив свій стартап штучного інтелекту: наскільки він корисний

Компанія SMOK Ventures залучила 25 мільйонів доларів інвестицій, які будуть вкладені також у українські стартапи.