Український міністр реалізував понад 25 одиниць криптовалюти біткоїн.

  • 30.01.2024 09:30
  • 2 хвилини читання
Український міністр реалізував понад 25 одиниць криптовалюти біткоїн.

Миністр стратегічних галузей промисловості Олександр Камишін заробив 17,45 млн грн у 2023 році, продавши біткоїни. Інформація про цей дохід зазначена у його декларації за минулий рік.

Декларація Камишіна на 2023 рік опублікована.

"Під час складання декларації я проаналізував свої прибутки та витрати з 2010 року, коли почав заробляти достатньо, щоб накопичувати заощадження... Прибутки від продажу цінних паперів та криптовалюти - це реалізація раніше зроблених інвестицій", - прокоментував документ Камишін, зазначає "Інтерфакс-Україна".

Отже, у чиновника майже не залишилося біткоїнів. Згідно з декларацією, у його гарячому гаманці на біржі Binance зараз знаходиться приблизно 0,00000967 BTC, що орієнтовно оцінюється в 15 грн.

Незважаючи на те, що навіть у 2022 році у чиновника було збережено понад 25 біткоїнів у гарячому гаманці.

Декларація Камишіна на 2022 рік

Олександр Камішин - це постать, яку можна вважати невідомою для широкої публіки.

Починаючи з березня 2023 року, Олександр Камишін призначений на посаду міністра, відповідального за стратегічні сфери промисловості. Однак, його слава в основному пов'язана з тим, що протягом року він був головою правління компанії "Укрзалізниця".

Також він мав досвід роботи в компаніях KPMG, Dragon Capital, KMZ Industries, SCM і був видавцем медіахолдингу Latifundist Media, спеціалізованого на аграрних справах.

Хто з чиновників ще заявив про наявність біткоїнів у своєму декларованому майні?

Один із відомих українських посадовців, які мають біткоїни, - голова Миколаївської обласної військової адміністрації Віталій Кім. Він не реалізовував свої біткоїни, а передав їх своїй дружині. За звітом за 2023 рік, його дружина купила BTC 16 березня 2022 року на біржі Binance за 850 000 гривень (приблизно $23 000) і з того часу їх не продавала.