Український стартап Mantis Analytics отримав $50 тис. інвестицій.

  • 01.04.2024 08:45
  • 5 хвилин читання
Український стартап Mantis Analytics отримав $50 тис. інвестицій.

У грудні 2023 року компанія ZAS Ventures здійснила важливу інвестицію у український стартап Mantis Analytics, спеціалізований на штучний інтелект. Про це було оголошено тільки 26 березня 2024 року. Сума інвестиції склала 50 000 доларів США.

Інформацію про ZAS Ventures було опубліковано у соціальній мережі Linkedin.

Mantis Analytics було створено трьома піонерами: Максимом Терещенком (генеральний директор), Остапом Вихопенем (головний технічний директор) та Антоном Тарасюком (директор з експертизи). Стартап пропонує інноваційну платформу, що базується на штучному інтелекті, яка призначена для моніторингу та аналізу інформаційного простору, виявляючи маніпуляції та фальсифікації.

Також прочитайте: українські стартапи на TechChill 2024, які увійшли до національної делегації.

Концепція Mantis Analytics з'явилася після російської агресії проти України 24 лютого 2022 року. Протягом року вона перетворилася на стартап із чіткою місією. До 2023 року команда успішно розвинула проект за свої кошти і отримала додаткові 25 000 доларів від інвестора Brave1 для подальшого вдосконалення платформи.

Компанія Mantis Analytics активно співпрацює з Радою національної безпеки та оборони України та іншими державними організаціями. Зауваживши цю співпрацю, міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров відзначив, що стартап надав РНБО критично важливі дані, які дозволили оперативно реагувати на інформаційні виклики, включаючи проведення брифінгів та запуск контрнаративів.

Розробники наголошують, що їхня праця значно посилила операційні можливості РНБО, автоматизуючи процес моніторингу російського інформаційного простору. За допомогою Mantis Analytics 80% звітів генеруються без участі аналітиків.

Основні відомості про ZAS Ventures

Українську компанію ZAS Ventures заснували Андрій Зінчук та Артем Волхонський, які проживають у Києві. Фонд є юридичною особою в США з офісами у Сан-Франциско та Києві. Крім українських засновників, в ZAS Ventures також є американські партнери.

Спочатку ZAS Ventures зосереджувалася на Східній Європі, але після початку повномасштабного вторгнення змінила свою увагу виключно на українських засновників.

Мета полягає в підтримці відродження української економіки шляхом створення інноваційних компаній, які швидко розвиваються, та забезпечення створення робочих місць в галузі ІТ.

Нагадаємо, що українська інвестиційна група Roosh відкрила новий інвестиційний відділ Roosh X, який буде укладати угоди самостійно або спільно з партнерами. Одним із таких партнерів вже став канадський венчур-білдер Tiny Studio.

Разом компанії сконцентруються на інвестиціях в акціонерний капітал технологічних стартапів з Європи та США. Орієнтована сума інвестицій становитиме від $500 тис. до $10 млн. Для розгляду інвестицій буде розглядатися бізнес з річним доходом від $5 млн.

Також ми згадували, що українські технологічні МСП, стартапи та скейлапи можуть отримати до 60 000 євро від Європейської ради з інновацій, якщо вони приймуть участь у програмі Seeds of Bravery.

Ознайомтеся з іншими улюбленими матеріалами.

Електронна гривня - це цифрова валюта, яка використовується в Україні. Вона створена для зручності та ефективності електронних платежів. Е-гривня сприяє розвитку електронної економіки країни і спрощує процеси фінансових транзакцій.

Скільки інвестицій залучили фінтех-проєкти зі ШІ у 2023 році?

Які галузі можуть випередити фондовий ринок у 2024 році?