Українського парламентаря звинуватили у зазначенні в декларації чужих біткоїнів.

  • 01.02.2024 10:02
  • 3 хвилини читання
Українського парламентаря звинуватили у зазначенні в декларації чужих біткоїнів.

На офіційному сайті Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) та Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП) об'явлено про надання інформації щодо підозри народному депутату України щодо неправдивого зазначення відомостей у декларації за 2020 рік.

Згідно з інформацією від "Української правди", обговорюється народний депутат від політичної партії "Слуга народу" Олександра Маріковського, який заявив про наявність чужого біткоїн-гаманця з активами на суму 24,6 млн грн.

Під час розслідування встановлено, що у 2020 році народний депутат зазначив у своїй декларації належність біткоїнів, які, здається, були його власні ще з 2019 року.

Якщо перевірити декларацію народного депутата за 2020 рік, то там дійсно можна знайти інформацію про 32 біткоїни, які перебувають у його власності.

Звіт Олександра Маріковського про активи за 2020 рік.

Проте відповідно до інформації НАБУ та САП, насправді зазначений біткоїн-гаманець ніколи не належав Маріковському.

"Громадяни іншої держави, які не мають жодного відношення до особи, яка здійснила декларацію, здійснювали транзакції з придбання зазначеної у щорічній декларації криптовалюти", - повідомлено.

Народному депутату звинувачення висувають у порушенні статті 366-2 друга частина Кримінального кодексу України. Це стосується навмисного надавання неправдивої інформації в декларації, за що передбачено покарання у вигляді позбавлення волі на термін до двох років.

Становище Олександра Маріковського

Пізніше народному депутатові як відповідь на звинувачення у корупції Маріковський відповів. На своїй сторінці у Facebook він заявив, що в його декларації за 2020 рік просто були допущені значущі помилки.

«Пройшов повну перевірку, та й досі вважаю, що діяв точно згідно з законом. Відповідав оперативно та без приховувань на всі питання, був присутній на всіх допитах і так далі. Було здійснено фізичний перевірку, проте нічого не виявлено, за винятком двох телефонів, автомату Калашникова, гранати та криптогаманця. Саме ці предмети було вилучено», - написав він.

Маріковський заявляє, що його дивує поява підозри і він планує вирішити це питання за допомогою суду.

Криптовалюта "біткоїн" серед українських посадовців

越來越多的烏克蘭官員在他們的聲明中指出擁有或出售比特幣。 據報導,工業戰略部長亞歷山大·卡米申 在他的報告聲明中表示,他在2023年通過出售比特幣獲得了1745萬格里夫納的收入。

Також, голова Миколаївської обласної військової адміністрації Віталій Кім оголосив, що його дружина придбала 0,71 BTC, що має вартість у $30 000.