Уряд Ефіопії планує зосередити зусилля на видобутку корисних копалин.

  • 16.02.2024 14:00
  • 3 хвилини читання
Уряд Ефіопії планує зосередити зусилля на видобутку корисних копалин.

Уряд Ефіопії уклав угоду про співпрацю з гонконзьким оператором дата-центрів Data Center Service з метою розширення майнінгових можливостей для біткоїнів у країні. Про це повідомляє Cointelegraph.

Державна компанія Ethiopian Investment Holdings уклала угоду з Data Center Service, підрозділом гонконзької компанії West Data Group, з метою розвитку проєкту майнінгу, спрямованого на побудову інфраструктури для видобутку біткоїнів та розробки у сфері штучного інтелекту в Ефіопії. Приблизна вартість цього проєкту становить 250 мільйонів доларів.

У оголошенні Ethiopian Investment Holdings не було згадано майнінгу, але згадувалося, що уряд Ефіопії створив середовище для експериментів з видачею ліцензій на "криптовалютні продукти".

Варто зазначити, що в Ефіопії з 2022 року дозволений гірничодобувний видобуток, але торгівля криптовалютами заборонена. Нова гребля Великої Ефіопської Відродження через притоку річки Блакитний Ніл, незважаючи на те, що наразі функціонує лише частково, забезпечує Ефіопії другі найвищі тарифи на електроенергію у світі. Однак, незважаючи на це, половина населення країни не має доступу до електроенергії у своїх будинках.

Вугільний промисел в Ефіопії

Мінінг біткоїна отримав значну підтримку влади Ефіопії через їх лояльність та доступність електроенергії, що спричинило перехід китайських майнерів в країну. З 21 майнера, які уклали угоди з енергетичною компанією Ефіопії, 19 з них походять з Китаю, де видобуток BTC є забороненим.

Крім цього, помірний клімат у Ефіопії є більш сприятливим для видобутку криптовалют, ніж в Техасі, де часто відбуваються спекотні температури, що зроблює охолодження пристроїв більш витратним.

Не дивно, що найбільша публічна майнінгова компанія в Північній Америці, Marathon Digital, також розглядає можливість розширення свого бізнесу в Ефіопії як перспективний варіант.

Виготовлення шоколаду та гірничодобувна промисловість

Африканський виробник шоколаду Virunga прийняв рішення використовувати ASIC-майнери у своїй діяльності з метою прискорення процесу сушіння какао-бобів. Замість витрат на покупку промислової сушарки за $200 000, компанія придбала "асікі", що дозволило скоротити тривалість сушіння какао-бобів до одного тижня.