Уряд Гондурасу заборонив банкам надавати послуги з біткоїн.

  • 19.02.2024 11:46
  • 2 хвилини читання
Уряд Гондурасу заборонив банкам надавати послуги з біткоїн.

Банки в Гондурасі отримали заборону надавати послуги, пов'язані з цифровими активами, зберігати їх та здійснювати операції з ними, повідомлено в резолюції Національної комісії з банків та цінних паперів Гондурасу (CNBS).

Такий крок влада країни зробила через відсутність регуляторної бази, тому місцевий центробанк не може забезпечити безпеку транзакцій з біткоїнами та криптовалютами.

Зокрема, у резолюції пропонується заборонити фінансовим установам, які знаходяться під контролем CNBS, займатися інвестиціями та взаємодіяти з криптовалютами, криптоактивами, віртуальними валютами, токенами або іншими подібними віртуальними активами.

Регулятор не виключає можливості використання криптовалют для відмивання коштів, шахрайства, фінансування тероризму. Використання їх має ризики, які супроводжуються.

Які області Гондурасу використовують біткоїн?

На початку поточного року в економічній зоні Проспера в Гондурасі офіційно визнали біткоін як платіжний засіб. Це означає, що підприємства тепер можуть встановлювати ціни на свої товари та послуги в криптовалюті. За словами податкового комісара Хорхе Коліндреса, такий крок дозволить мешканцям регіону мати більшу фінансову свободу.

Місто Проспера, розташоване на острові Роатан, має значну автономію, включаючи окремий уряд, а також власні фіскальну, регуляторну та правову системи.

Освітні програми про Біткоїн в Гондурасі.

На території Гондурасу популярність Біткоїну також зростає. Наприклад, Human Rights Foundation виділив грант некомерційній організації Mi Primer Bitcoin, яка працює в цій країні над підвищенням обізнаності про основний цифровий актив.