Уряд Норвегії вирішив затягнути умови для роботи шахтарів.

  • 16.04.2024 10:15
  • 3 хвилини читання
Уряд Норвегії вирішив затягнути умови для роботи шахтарів.

У Норвегії було прийнято нове законодавство щодо регулювання діяльності центрів обробки даних, що значно збільшує тиск на діяльність компаній, які займаються майнінгом криптовалют. Цю інформацію передає Cointelegraph.

Нове законодавство вимагатиме офіційної реєстрації всіх дата-центрів в Україні, включаючи інформацію про власників і керівників, а також про тип цифрових послуг, які вони пропонують. Таким чином Україна стане першою країною, яка запровадить таку систему в Європі.

За словами міністра енергетики Норвегії Тер'є Асланда, нове законодавство має надати політикам і чиновникам більше інформації про дата-центри в муніципалітетах, щоб ухвалювати рішення щодо їх майбутньої роботи.

"Нашою метою є регулювання галузі таким чином, щоб ми могли зупинити небажані проекти", - заявив Асланд, додавши, що сьогодні більшість індустрії майнінгу в Норвегії залишається нерегульованою.

Міністр вважає, що майнінг пов'язаний з великими викидами парникових газів і є прикладом такого бізнесу, «який влада не бажає бачити в Норвегії». Асланд підкреслив, що компанії, які займаються майнінгом біткоїнів, не є вітані в країні. Міністр висловив підтримку дата-центрам, які здійснюють корисні громадські функції, наприклад, ті, що працюють як сервери для зберігання даних, які він назвав «важливою складовою соціальної структури Норвегії».

Криптовалюта біткоїн стає все більш популярною і в Норвегії.

Поширення біткоїна у Норвегії відбувається помірно, але падіння вартості місцевої валюти та зростання тривоги стосовно економічної ситуації можуть прискорити цей процес.

На початок 2023 року в Норвегії лише 8% населення користувалися цифровими активами, що становить лише дві третини від середньосвітового рівня. Незважаючи на високий технічний рівень населення, це значення є дуже низьким. Ймовірно, така ситуація виникла через стабільну економіку країни та відсутність підтримки влади для біткоїн-індустрії.

Проте ослаблення останнім часом норвезької крони може спонукати більше норвежців приєднатися до біткоїн-економіки.

Заможні норвежці вибирають Швейцарію для утічки.

Минулого року близько 65 багатих жителів Норвегії переїхали до швейцарського міста Лугано, відомого своїм відношенням до Біткоїна. Один з переїжджуваних бізнесменів - мільярдер К'єлль Інге Рокке, також є власником BTC. Рокке вважає, що незважаючи на необгрунтовану критику громадськості, Біткоїн пізніше довів свою користь, ставши розв'язанням багатьох проблем.