Уряд Сполучених Штатів Америки планує продати за $130 млн біткойни, які були конфісковані у результаті розкриття та закриття онлайн-торгівельної платформи Silk Road.

  • 26.01.2024 08:45
  • 3 хвилини читання
Уряд Сполучених Штатів Америки планує продати за $130 млн біткойни, які були конфісковані у результаті розкриття та закриття онлайн-торгівельної платформи Silk Road.

Уряд Сполучених Штатів Америки намірений реалізувати біткоїни на загальну суму понад $130 млн, які були вилучені з торговельного майданчика "Шовковий Шлях" у темній стороні Інтернету. Про це повідомляє інформаційний ресурс Blockworks.

Угідно до повідомлення на веб-сайті Міністерства юстиції, уряд Сполучених Штатів Америки намічає збут двох пакетів біткоїнів. Перший пакет складається з 2800 BTC та оцінюється приблизно в $129 млн. Другий пакет містить 58 BTC та має вартість приблизно $3 млн.

Ці біткоїни пов'язані із Раяном Фарасом, який минулого року отримав вирок у 54 місяців позбавлення волі за звинуваченням у змові з метою відмивання грошей.

Фарас та його батько, Джозеф, задумались про те, щоб передати більше ніж 2874 біткоїнів третій особі, з метою переказу цих коштів на рахунок в іноземному банку.

Перша партія біткоїнів також мала зв'язок із Шоном Бріджесом, колишнім агентом Секретної служби та членом балтиморської оперативної групи Silk Road.

У 2015 році Бріджеса отримав шестирічнийв Тюрмій термін за вчинення крадіжки BTC під час дослідження урядом США діяльності онлайн-торговельного майданчика Silk Road.

Суд вирішив сконфіскувати всі біткоїни, які були вилучені у Фарасіва, тоді як Бріджес добровільно погодився передати викрадені біткоїни агентам США.

Обвинувачення стосовно Фарасів

Справа Silk Road, яка тривала протягом багатьох років і привертала увагу громадськості, виявилася на новому етапі після винесення вироку Фарасам. Раян Фарас, який був засуджений у 2018 році, займався створенням та продажем рецептурних ліків через підземні інтернет-майданчики, зокрема Silk Road, виступаючи під псевдонімом Xanaxman. За даними розслідування, Фарас отримав за ці операції понад 9138 біткоїнів, що приблизно еквівалентно $364 мільйонам.

Але спочатку владі вдалося сконфіскувати лише 24 біткоїни з цієї суми. У 2020 році Раян Фарас доручив своєму батькові переказати 2874 біткоїни спільнику за межі США.

Ця дія пізніше була визнана у їхніх угодах про визнання провини. В результаті останньої події 5 січня Раян Фарас був засуджений на додаткові 54 місяці ув'язнення у федеральній в'язниці, а Джозефа Фараса засудили на 19 місяців з наступним дворічним звільненням під наглядом.

Біткоїни Silk Road - це криптовалюта, яка була пов'язана з онлайн-торгівлею та іншими забороненими діяльностями.

20 грудня 2023 року апеляційний суд Сполучених Штатів Америки прийняв остаточне рішення щодо конфіскації 69 370 Біткоїнів та інших криптовалют, пов'язаних із маркетплейсом Silk Road. У заяві, поданій в середу, Росса Ульбріхта, засновника Silk Road, зазначено як відповідача, а уряд США - як позивача.