Уряд Сполучених Штатів перевів практично $1 мільярд у Bitcoin.

  • 29.02.2024 14:46
  • 3 хвилини читання
Уряд Сполучених Штатів перевів практично $1 мільярд у Bitcoin.

28 лютого уряд Сполучених Штатів Америки перемістив біткоіни, які були конфісковані у рамках розслідування злому біржі Bitfinex, за допомогою кількох транзакцій на суму в $922 мільйони. Цю інформацію надала компанія Arkham Intelligence.

Перший тестовий переказ у розмірі 1 BTC ($60 200) відбувся о 15:39 28 лютого. Незабаром після цього гаманець, заявлений урядом США, відправив другу транзакцію – 2817 біткоїнів ($172,74 млн), третю транзакцію – 0,01 біткоїна ($613,35) та четверту транзакцію – 12 267 біткоїнів ($748,46 млн).

Передача у володіння уряду Сполучених Штатів. Джерело: Розвідка Аркхем.

Уряд вилучив ці кошти у 2016 році після вторгнення на біржу Bitfinex на суму приблизно 119 754 BTC, що за поточною ціною складає більше $7,4 мільярдів.

Уряд США зробив переказ того ж дня, коли біткоїн вперше за два роки подолав позначку в $60 000. Протягом останнього тижня ця основна цифрова актив виріс у ціні більш як на 20%.

Справа щодо вторгнення в систему Bitfinex

Перекази відбулися через день після того, як Ілля Ліхтенштейн, хакер, який викрав з біржі Bitfinex біткоїни на суму понад $4,5 млрд, з'явився в суді Вашингтона і розповів про те, як він здійснив одне з найбільших у світі крадіжок.

27 лютого Ліхтенштейн розповів присяжним, що вже протягом кількох місяців мав можливість отримати доступ до систем Bitfinex, а також взламував індивідуальні рахунки на інших біржах, таких як Coinbase та Kraken.

У лютому 2022 року уряд США арештував князя Ліхтенштейна та його дружину, реперку Хізер Морган, звинувативши їх у змові з метою відмивання $4,5 млрд у викрадених біткоїнах. Пізніше було конфісковано $3,6 млрд, а з серпня 2022 року уряд також конфіскував $475 млн у BTC.

Повідомляється, що компанія Amazon почала знімати фільм про "розбійників біржі Bitfinex".

Причини виявлення вразливості на біржі криптовалют Bitfinex

У 2016 році Біржа Bitfinex стала жертвою злому через те, що не вчасно впровадила ряд оперативних, фінансових і технологічних заходів контролю. Аналітики вивчили конфіденційний звіт, в якому йшлося про те, що маркетплейс не виконав рекомендації, надані його партнером BitGo. Під час розслідування виявилося, що Bitfinex використовувала систему, де адміністратор повинен мати два із трьох ключів безпеки для здійснення будь-яких важливих операцій. Проте біржа зробила "критичну помилку", розмістивши два ключі на одному пристрої.