Уряд України надійно зберігає $2 млн в криптовалюті біткоїн.

  • 18.01.2024 09:30
  • 3 хвилини читання
Уряд України надійно зберігає $2 млн в криптовалюті біткоїн.

На офіційних адресах біткоїну Кабінету міністрів України накопичилася сума в 46 351 BTC, що робить їх третіми у світі за обсягом після урядів США та Китаю. Ці дані підтверджуються Bitcoin Treasuries.

Активи уряду України у біткоїні становлять близько 1,99 млн доларів за поточними цінами. На першому місці у світі з цим показником знаходиться уряд США, який контролює 215 000 BTC (9,2 млн доларів), за яким слідує уряд Китаю з резервами у 190 000 BTC (8,1 млн доларів).

Уряди країн з найбільшими запасами біткоїнів. Джерело: Bitcoin Treasuries.

Серед п'яти найбільших регіонів світу, що впровадили біткоїн як законний платіжний засіб, також є уряди Сальвадору (2381 BTC - $107 млн) та Грузії (66 BTC - $2,8 млн). Таким чином, на сьогоднішній день у лідерів входять різні регіони, такі як Північна та Центральна Америка, Азія та Європа.

Поповнення резервів урядів - це процес запасання фінансових ресурсів урядами для можливого використання в майбутньому. Це важлива практика, яка допомагає забезпечити фінансову стійкість держави і здатність уряду забезпечити необхідні послуги та реакцію на непередбачені обставини, такі як економічні кризи або природні лиха. Поповнення резервів урядів може проводитися шляхом збору податків, виділення прибутку від державних підприємств, заощаджень в бюджетній сфері або за рахунок отримання кредитів. Цей процес дозволяє урядам забезпечити фінансову стабільність та ефективно впливати на розвиток країни.

Більшість з наведених урядів збільшують свої резерви шляхом конфіскації монет, що раніше належали приватним власникам або компаніям. За звичайною процедурою, після рішення суду накладається арешт на біткоїни, після чого вони приходять у власність держави.

Але Україна та Сальвадор виявляються винятками з цього правила. Україна отримала більшість своїх монет у формі пожертв, особливо після початку повномасштабної війни в лютому 2022 року. Сальвадор виділяє бюджетні кошти на закупівлю біткоїнів і наразі щодня купує 1 BTC.

Оцінка популярності біткоїна

У 2023 році Україна увійшла до Топ-5 країн світу за рейтингом прийняття біткоїна та криптовалют, який був проведений компанією Chainalysis. Цей рейтинг складається з глобального індексу прийняття цифрових валют, що включає п'ять субіндексів. Кожен з цих індексів базується на використанні різних видів цифрових послуг країнами. Лідерами рейтингу стали Індія, Нігерія та В'єтнам.