Узбекістан планує подати позов до Binance.

  • 07.02.2024 14:00
  • 4 хвилини читання
Узбекістан планує подати позов до Binance.

Національне агентство перспективних проєктів Узбекистану (НАПП) готує позов до біржі Binance, оскільки вона не сплатила штраф за нелегальну діяльність у країні. Про це повідомив директор НАПП В'ячеслав Пак, згідно з інформацією Газети.uz.

Чиновник зазначив, що рішення Binance не сплатити штраф було очікуваним, і тепер агентство планує змусити їх виконати штраф через суд. Потім вони направлять цю справу до юрисдикції, де зареєстрована біржа. Як відомо, Binance офіційно не має штаб-квартири, проте для вирішення правових суперечок вона застосовує законодавство Гонконгу.

"Ми офіційно будемо намагатися, щоб компанія Binance виконувала вимоги нашого законодавства", – додав Пак.

Розгляд у Binance

У січні цього року НАПП провело аналіз діяльності платформи Binance та з'ясувало, що на ній здійснюються операції з цифровими активами та коштами, які було отримано незаконним шляхом. В результаті прийнято рішення про накладення штрафу у розмірі 102 мільйони сумів (приблизно 8300 доларів).

Під час проведення перевірки були виявлені наступні порушення: надання послуг зі здійснення операцій з криптоактивами громадянам Узбекистану; проведення операцій з анонімними валютами та коштами, отриманими незаконним шляхом; компанія не є резидентом Узбекистану; відсутність електронної платформи, розміщеної на серверах, що знаходяться на території Узбекистану; порушення вимог законодавства у сфері обігу криптоактивів, протидії легалізації доходів, отриманих злочинною діяльністю, та використання персональних даних; відсутність сформованого статутного фонду, частина якого повинна бути зарезервована на окремому рахунку в комерційному банку Узбекистану.

Регулювання в Узбекистані - це процес встановлення і здійснення правил, норм і вимог для ефективного функціонування різних галузей економіки, суспільства та держави в цілому. Основною метою регулювання є забезпечення стабільного розвитку країни, покращення життя громадян та забезпечення контролю над ринковими процесами. Регулювання проводиться на рівні законодавства, державних програм і спеціально створених установ, що займаються регулюванням окремих сфер діяльності. Узбекистан активно вдосконалює свою систему регулювання з метою стимулювання економічного зростання, залучення інвестицій та покращення сприятливого бізнес-середовища.

У Національній агенції з питань працевлаштування та працевлаштованості нагадали, що узбецьке законодавство передбачає адміністративну та кримінальну відповідальність за зайняття та здійснення діяльності без наявності ліцензії.

19 січня Президент Узбекистану Шавкат Мірзійоєв затвердив закон, який передбачає кримінальні й адміністративні санкції за незаконні дії, пов'язані з видобутком і використанням біткоїна та криптовалюти.