Узбекистан встановив нові правила для майнінгових пулів.

  • 21.03.2024 16:00
  • 2 хвилини читання
Узбекистан встановив нові правила для майнінгових пулів.

Національне агентство перспективних проєктів (НАПП) Узбекистану затвердило правила функціонування майнінгових пулів, які діють на території країни. Цю інформацію опублікували на офіційному веб-сайті регулятора.

«Правила встановлюють основні терміни та поняття, а також вимоги до установлення відносин з національними та іноземними майнерами, до розподілу доходів учасників майнінг-пулу та ведення реєстру учасників майнінг-пулу», – повідомляє НАПП.

В межах платформи заборонено придбання/продаж або обмін цифрових активів, внесення інших монет на гаманці пулу, а також видобуток та інші операції з анонімними криптовалютами. До пулу можуть приєднуватися тільки юридичні особи.

Триваючи поновлення порушення.

На початку січня 19 числа, президент Узбекистану Шавкат Мірзійоєв підписав закон, який встановив кримінальні та адміністративні покарання за незаконний видобуток біткоїнів.

Стаття про адміністративну відповідальність була доповнена положеннями, що стосувалися незаконного придбання, збуту або обміну криптовалют, а також нелегальної діяльності провайдерів таких послуг без належної ліцензії. За порушення цих норм передбачено адміністративний арешт до 15 діб або накладення штрафу з конфіскацією криптоактивів та інструментів злочину. У разі повторного порушення або в особливо важливих випадках штраф може бути збільшений, а також може бути обмежено волю до трьох років.

Ліцензування бірж криптовалют

У минулому місяці НАПП внесла зміни до процедури ліцензування провайдерів послуг у сфері біткоїн. Ці нововведення спрямовані на виконання рекомендацій Групи з розробки фінансових заходів у рамках боротьби з відмиванням грошей (FATF).

Зміни у правилах призвели до того, що торговельні площадки почали згортати свій бізнес. Зараз у країні функціонують лише дві регульовані біржі.