В Австралії спостерігається збільшення зацікавленості у Біткоїні.

  • 21.02.2024 07:45
  • 3 хвилини читання
В Австралії спостерігається збільшення зацікавленості у Біткоїні.

Зацікавленість жителів Австралії у Біткоїні збільшилася на 25% у середньому, після того як минулого місяця в США було схвалено спотові біржові фонди Біткоїн (ETF). Це стверджується у дослідженні Independent Reserve Cryptocurrency Index.

Переміни у ставленні до Біткоїна в Австралії. Джерело: Індекс криптовалют Independent Reserve.

Вчені виявили, що люди віком 55 років і старше виявляють зростання позитивного настрою, а саме лояльність до Біткоїна зросла на 100%.

"Настрої помітно змінилися. Ми увійшли в нову фазу оптимізму та зростання", - повідомив генеральний директор Independent Reserve Адріан Пшелозні щодо результатів дослідження.

За результатами опитування виявлено, що 19% опитаних бажають інвестувати у спотовий біткоїн-фонд, який торгується на Австралійській біржі цінних паперів (ASX), якби він був доступний в даний момент. Найбільший інтерес до цього продукту виявили опитанці віком від 25 до 34 років та від 35 до 44 років – 29% та 30% відповідно.

Приблизно третина опитаних висловила думку, що найбільш ймовірно вони інвестуватимуть у біткоїн у довгостроковій перспективі через самостійний пенсійний фонд. Проте ці учасники дослідження розділилися у поглядах на те, чи вони віддають перевагу доступу до біткоїна через криптобіржу чи через ETF.

Загальний рівень володіння біткоїнами та криптовалютами у період з 2022 по 2024 рік збільшився на 1,9%, до 27,5%. Компанія Independent Reserve вказала, що найбільше зростання спостерігалося серед людей віком 55-64 років і 65 років і старше, де зростання складало відповідно 128% та 200%.

Особливості законодавства в Австралії

У Австралії цифрові активи розглядаються як особиста власність, тому біткоїни та криптовалюти підлягають оподаткуванню приросту капіталу. За угоди на торговельних площадках, що проводяться регулярно, але не рідше одного разу на місяць, також встановлюється додатковий податок.

Уряд Австралії 16 жовтня 2023 року представив для громадського обговорення проєкт документа про "Регулювання платформ цифрових активів", який передбачає можливість вимоги ліцензії для біткоїн-бірж для надання фінансових послуг.

Інтерес до інвестицій в біткоїн-ETF

Відзначимо, що все більше інвесторів проявляють інтерес до біткоїн-ETF. Минулого тижня було зафіксовано рекордний приплив коштів на суму $2,45 мільярдів.

Завдяки новим американським фондам на спотовій біржі, обсяг залучених коштів в інвестиційні продукти цифрових активів з початку року склав $5,2 мільярди.