В ETF наростають рекордні відтоки капіталуукраїнською.

  • 02.05.2024 12:45
  • 4 хвилини читання
В ETF наростають рекордні відтоки капіталуукраїнською.

Втрата капіталу зі спотових біткоїн-ETF триває вже 5 днів поспіль. Головним чином це сталося через те, що учасники ринку переключили свою увагу з високоризикованих активів на більш консервативні фінансові інструменти.

Криптовалютний ринок пережив початок нового торгового місяця досить нестабільно, оскільки більшість цифрових монет відчувають значний натиск зі сторони продавців. Біржові фонди, які торгують біткоінами, також зазнали ще одного катастрофічного дня, зафіксувавши рекордний відтік капіталу на суму $563 млн.

Протягом останніх 24 годин галузеві фонди втратили значну суму у розмірі $563,7 млн. Усі 11 ЕТФ понесли втрати, включаючи iShares від BlackRock. Це цікаво, оскільки цей фонд вперше за свою історію стикнувся з відтоком капіталу на суму майже $37 млн.

Графітовий фонд GBTC виявив значні відтоки в розмірі приблизно $167,4 млн. Фонд Fidelity FBTC також зазнав втрат у розмірі $191 млн, показавши ще гірші результати, ніж GBTC.

Навіть якщо ці цифри на перший погляд можуть виглядати катастрофічно, президент ETF Store Нейт Герачі пояснив, що це не так страшно, як здається. Наприклад, ETF BlackRock зараз залучив понад $15 млрд з початку року, що є досить вражаючою цифрою. На відміну від нього, золоті ETF втратили мільярди цього року, навіть при тому, що ціна на золото зросла на 16%.

У середу агентство Bloomberg повідомило, що біржові фонди (ETF) з біткоїном почали показувати ознаки напруги зі значними дисконтами до вартості базового активу. Однак такі коливання все ще можуть відбуватися при високому рівні волатильності. На момент написання матеріалу Біткоїн торгувався на рівні $57 906, за даними CoinGecko.

Чому герцог його змінив рішення, залишається невідомим.

Все почалося з напружених геополітичних обставин, які змусили інвесторів намагатися мінімізувати ризики. Вони відмовилися від високоризикових активів і замість цього зосередилися на диверсифікації, збільшуючи вкладення в американську валюту, казначейські облігації США і дорогоцінні метали. Також багато хто відзначає невпевнений старт спотових криптовалютних ETF у Гонконзі.

На 30 квітня 6 галузевих фондів представились на місцевому майданчику, залучивши за перший торговий день трохи більше $11 млн від інвесторів. Ця сума виявилася набагато меншою, ніж очікуваних $100 млн. Хоча цю ситуацію не можна назвати катастрофічним провалом, але вона також не може бути визнана успішною.

Також вчора відбулося засідання ФРС, під час якого Джером Пауелл заявив, що регулятор не планує зменшувати жорсткість монетарної політики найближчим часом. Це призвело до подальшого підвищення тиску на криптовалютний сегмент.

Раніше ми розглядали, яке обладнання для майнінгу стає неефективним через зниження вартості Біткоїна.

Ви можливо не помітили:

  • Кеті Вуд зробила прогноз на довгострокову перспективу для Ethereum.
  • У Гонконзі стартували шість ексчендж-трейдованих фондів криптовалют.
  • Дійсно, що впливає на ціну криптовалюти?