В Іспанії існує можливість конфіскувати біткоїни у разі невиплати податків.

  • 06.02.2024 11:18
  • 4 хвилини читання
В Іспанії існує можливість конфіскувати біткоїни у разі невиплати податків.

Влада Іспанії планує розширити контроль за біткоїном і криптовалютами з метою конфіскації їх для погашення податкових боргів. Про це повідомляє місцеве видання El Economista.

Ця ініціатива є частиною реформи фіскального законодавства, яку здійснює Міністерство фінансів Іспанії. З 1 лютого почала діяти розпорядження, яке розширило кількість організацій, що мають повноваження збирати податки.

Іспанській владі властиві більш агресивні заходи в боротьбі з ухиленням від сплати податків. В зв'язку з цим, банки та електронні гроші повинні будуть надавати інформацію про всі транзакції, здійснені за допомогою платіжних карток.

Регулювання в Іспанії визначається законами та нормами, що застосовуються для контролю й управління різними галузями діяльності. Це включає в себе різні аспекти, такі як фінансові регулятори, правові гарантії, дозвільна система й політика з промисловості та торгівлі. Один з основних органів, що займається регулюванням, є Міністерство економіки, яке встановлює і виконує правила й законодавство, щоб забезпечити ефективну роботу економічного сектора в країні. Крім того, існують також інші спеціалізовані органи, такі як Національна комісія ринків та конкуренції, які забезпечують здорову конкуренцію та захищають права споживачів. Регулювання є важливим інструментом для забезпечення стабільності та розвитку економіки країни.

Починаючи з листопада 2023 року, Податкове агентство вимагає від іспанських громадян, які зберігають біткоїни та криптовалюти на іноземних платформах, задекларувати свої активи до 1 квітня 2024 року. Відповідно до нових правил, потрібно декларувати цифрові активи, баланс яких перевищує еквівалент 50 000 євро.

Нова форма подання декларації починається 1 січня і закінчується 1 квітня 2024 року. Платники податків, як фізичні, так і юридичні особи, повинні декларувати суму коштів, які знаходяться на їх рахунках за кордоном станом на 31 грудня 2023 року. Ті, хто зберігає свої активи на гаманцях без кастодіального управління, повинні повідомляти про них за допомогою стандартної форми податку на багатство.

Фінансові установи та криптовалюта "біткоїн"

Іспанські банки, усвідомлюючи важливість світового тренду, налаштовані надавати своїм клієнтам послуги, пов'язані з цифровими активами. Наприклад, найбільший банк в Іспанії - Santander, який працює на ринку вже протягом 160 років, в 2020 році запровадив можливість торгівлі біткоїнами та криптовалютами. А в листопаді 2023 року підрозділ Santander Private Banking International запропонував заможним клієнтам з рахунками у Швейцарії можливість торгувати та інвестувати в біткоїни.

Крім цього, банк високо оцінив потенціал мережі Lightning Network у обробці більш ніж мільйона транзакцій за секунду, що в 100 разів перевищує показники платіжної системи Visa.